Zwycięzcy konkursu na supporty na Open Mind Festival

Newsy
Zwycięzcy konkursu na supporty na Open Mind Festival

Open Mind Festival zbliża się wielkimi krokami! Ogłaszamy więc kolejne supporty, które zaprezentują się w Stodole.

Pierwszego dnia festiwalu (12 sierpnia) przed The Cult wystąpi zespół STRAY (obok Corruption i The Boogie Town), natomiast dzień później koncerty Obituary i The 69 Eyes poprzedzi występ grupy CARNAL (drugim supportem tego dnia jest zespół None).

Post-grunge’owy zespół STRAY powstał jesienią 2008 roku w składzie: Krzysiek Krysiński -gitara/wokal, Janek Nawrocki - bas i Marcin Góralski - perkusja. Niedawno do składu dołączył drugi gitarzysta Artur "Art" Kempa, znany z takich projektów jak Black River, Soulburners. W 2009 roku STRAY nagrał płytę demo/EP z debiutanckim materiałem zespołu, która została wydana w styczniu 2010. Aktualnie muzycy pracują nad materiałem na pierwszy album oraz przygotowują się do koncertów.

STRAY ma już na koncie pierwsze sukcesy. Zespół doszedł do półfinału konkursu AntyFest 2010, a w czerwcu tego roku zdobył Grand Prix VIII edycji festiwalu AROUND THE ROCK 2010. http://www.myspace.com/strayrockband

Spośród zespołów na polskiej scenie metalowej CARNAL zdecydowanie się wyróżnia. Ciężko go bowiem wrzucić do tego samego worka, co setki polskich zespołów. Zespół powstał w 1999 roku i od samego początku koncentruje się na surowości, rytmie, ale również melodyjności i klimacie przy tworzeniu muzyki. CARNAL to grupa przyjaciół, którzy doskonale się rozumieją i uwielbiają ze sobą pracować.

W 2001 roku światło dzienne ujrzało demo "A Time Has Come...", które spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno wśród publiczności, jak i branży muzycznej. 2003 roku pojawiła się pierwsza płyta zespołu Curse This Day, która w 2006 roku została wydana także na Bałkanach za pośrednictwem bułgarskiej wytwórni Distributor Of Pain.

W 2007 roku ukazała się debiutancka płyta CARNAL "Undefinable" (Ars Mundi Rec./Fonografika). Przynosi ona dawkę melodyjnego, przepełnionego atmosferą dekadencji, nowoczesnego metalu.

 "CARNAL stworzył skończone dzieło, gdzie nie ma miejsca na metalową przaśność, ale są emocje, jest nastrój i tajemnica. Muzyka jest na tyle wielowymiarowa, że można ją smakować wiele razy i zawsze odkryć nowy smaczek, barwę, odcień, które powodują, że z Undefinable się nie nudzimy. Zespół najwyraźniej znalazł swój styl, w którym czuje się bardzo dobrze, kompozycje są wyważone, czuć w nich głębię i spokój charakterystyczny dla dojrzałych dzieł." Arek Lerch Metal Hammer 8/2007

W 2009 zespół podpisał kontrakt płytowy z jedną z najprężniej działających niezależnych wytwórni w Polsce - Revolution Records. Efektem współpracy jest wydana 25.09.2009 druga oficjalna płyta CARNAL "Re-Creation" (dystrybucja w Polsce Mystic Prod., dystrybucja w Europie Zach. Plastic Head). Album "Re-Creation" to krążek z tego gatunku, który nie pozostawia słuchacza obojętnym - raz rozentuzjazmowanego, innym razem zagubionego w wielości barw i emocji. Te 10 nowych utworów i cover The Sisters Of Mercy są jednocześnie atmosferyczne i odlotowe z całą surowością i energią rock'n'rolla.

[…] "Carnal zrobił sobie prezent na dziesiąte urodziny, udany drugi album może być dobrym punktem wyjścia do poważnego rozwoju ich kariery." Zbigniew Zegler, Wirtualna Polska

Jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania CARNAL, jest duża aktywność koncertowa. Zespół grał u boku takich zespołów, jak m.in.: In Flames, Paradise Lost, Samael, Life Of Agony, Napalm Death, Testament, Behemoth, Diary of Dreams, Benediction, Nyia, Artrosis, Neolithic. Ma za sobą udział w trasach koncertowych: Bourbon River Re-Creation Tour (2010), Curse This Tour (Bałkany 2008), Hellride Tour 3 (2007), udział w For Ever Tours u boku Hunter, Frontside i Arakain, a także liczne występy na festiwalach: Basinfirefest (Czechy 2008), Metalmania 2007,2009, Wacken Metal Battle 2007,2009 HunterFest 2005,2006,2008, Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004, Demolka 94, Gothic.pl Festiwal #2, koncert na żywo w RDC.

Podczas Open Mind Festival (12-14 sierpnia) wejście do Klubu Stodoła od godziny 17:00.

Karnet 3 dni: 120 zł; z polem namiotowym: 140 zł; bilet jednodniowy: 99 zł
Bilet VIP (w cenie catering, gadżety festiwalowe oraz miejsce VIP na balkonie)
karnet 3-dniowy: 299 zł; bilet jednodniowy: 189 zł