Corruption zagra przed The Cult

Newsy
Corruption zagra przed The Cult
Open Mind Festival rozpoczyna się już 12 sierpnia. Tego dnia w Klubie Stodoła zagra zespół The Cult. Mamy przyjemność poinformować, że przed nim zaprezentuje się rodzima formacja Corruption.
Zespół Corruption został założony 1991 roku i składał się wtedy z czterech muzyków: P. Horne (wokal), Chicken (gitara), Anioł (bas), Melon (perkusja). Swoją działalność rozpoczął od licznych koncertów. W maju 1992 zespół nagrał pierwsze studyjne demo "The Ultra-Florescence", które wzbudziło zainteresowanie Carnage Records. Latem następnego roku Corruption wziął udział w szóstej edycji festiwalu S'THRASH'YDŁO obok takich zespołów jak: Asphyx (Holandia), Temperance (Szwecja), Proton Burst (Francja), Violent Dirge, Hazael, Geisha Goner. Promo "Dawn Of Sullen Oratory", sprawiło, że zespołem zainteresowała się wytwórnia Sick Records, efektem czego był kontrakt płytowy. W styczniu 1995 r. miała premierę ich debiutancka płyta "Ecstasy". Na przełomie listopada i grudnia 1995 r. zespół zarejestrował w Spaart Studio nowy materiał zatytułowany "Bacchus Songs".

W czerwcu 1996 r. po dwuletnim oczekiwaniu "Ecstasy" ukazała się na CD w Polsce i na Zachodzie. W sierpniu tego samego roku zespół wziął udział w ósmej edycji festiwalu Shark Attaca, a w listopadzie nastąpiła premiera MC "Bacchus Songs". Wydawcą była niezależna wytwórnia Negative Records. Album otrzymał bardzo dobre recenzje w takich czasopismach jak: "Brum", "Tylko Rock", "Metal Hammer".

Na początku 2003 roku Corruption wystąpił jako gość specjalny na warszawskich koncertach grupy Soufly oraz Paula Di Anno. Dwukrotnie grali na Metalmanii - w 1995 i 2006 roku. 2 sierpnia 2003 zespół zagrał na Przystanku Woodstock dla niemal czterystutysięcznej publiczności. Energetyczny występ Corruption, rejestrowany przez telewizję, został świetnie przyjęty przed publikę. W tym samym roku zespół zagrał szereg koncertów promocyjnych, w tym m.in. 3 grudnia w katowickim Spodku przed Deep Purple.

Rewelacyjny odbiór dobrze prognozował przed ukazaniem się pierwszego w historii zespołu DVD: "Hellectrify Yourself". 17 marca 2007 zespół zwyciężył w polskiej edycji konkursu Wacken Metal Battle, co dało im przepustkę do występu na największym festiwalu metalowym na świecie odbywającym się w niemieckiej miejscowości Wacken pod Hamburgiem. 2 czerwca 2007 na wyraźne życzenie kultowej brytyjskiej formacji stoner rockowej Orange Goblin, Corruption było gościem specjalnym na ich koncercie we wrocławskim klubie Firlej. W lipcu natomiast miała miejsce telewizyjna (MTV) i internetowa premiera teledysku Corruption do utworu "Lucy Fair". 3 sierpnia 2007 grupa wystąpiła na Wacken Opan Air 2007, zajmując drugie miejsce w finale Wacken Metal Battle. Do zwycięstwa zabrakło im tylko jednego punktu.

Obecnie zespół przygotował nowy album zatytułowany "Bourbon River Bank". Następcę płyty "Virgins Milk" (2005) muzycy zarejestrowali i zmiksowali w opalenickim studio "Perlazza" pod czujnym okiem Przemka "Perły" Wejmanna. Nowym wydawcą zespołu została firma Mystic Production (Behemoth, Czesława Śpiewa, Gaba Kulka, Black River, Virgin Snatch, Coma). Polska premiera płyty miała miejsce 9 marca 2010 roku.

W marcu Corruption zagrał trasę koncertową, podczas której odwiedził 12 miast w całej Polsce. Płytę promują dwa teledyski do utworów "Addicts, Lovers and Bullshitters" i "Devileiro". 17 maja album ukazał się w Europie, a 10 sierpnia płyta ukaże się w Stanach Zjednoczonych.

Magazyn Gitarzysta jest patronem Open Mind Festivalu.