Slash i Orgia Potępionych

Newsy
Slash i Orgia Potępionych

Slash, kultowy gitarzysta i autor tekstów, ogłosił premierę swojego długo oczekiwanego szóstego solowego albumu „Orgy of the Damned”. Krążek ukaże się 17 maja nakładem Gibson Records i można go już zamówić w przedsprzedaży.

To kolekcja 12 dynamicznych utworów, które ożywiają klasykę bluesa naturalnym instynktownym podejściem. Nowy album SLASHa, ”Orgy of the Damned” stworzony został z wyjątkową ekspresją i jest swoistym hołdem dla bluesa. Pierwszy singiel „Killing Floor” – w którym występują Brian Johnson z AC/DC na wokalu i Steven Tyler z Aerosmith na harmonijce ustnej – to elektryzujące, hałaśliwe i radośnie nieokiełznane podejście do chicagowskiego standardu bluesowego Howlin’ Wolf z 1964 roku.

Posłuchajmy co na temat singla mówi sam Slash: „‘Killing Floor’ to jedna z moich ulubionych piosenek Howlin’ Wolfa, ale także jeden z kultowych bluesowych riffów, które poruszyły mnie jako młodego gitarzystę. Zawsze chciałem nagrać ten numer, a ta płyta była idealnym momentem. Ale zagranie tego z tym zespołem i ze śpiewem Briana Johnsona było osiągnięciem, o jakim nigdy nawet nie marzyłem…”

Z kolei wywołany przez Slasha do tablicy Brian Johnson (AC/DC) skomentował zajście wnastępujący sposób: „Kiedy Slash poprosił mnie, żebym zaśpiewał w ‘Killing Floor’, od razu się zgodziłem. To była jedna z pierwszych piosenek, których się nauczyłem, więc kiedy puścił mi podkład, nie było to dla mnie żadnym problemem. Harmonijka Stevena jest tutaj cholernie gorąca. Świetnie bawiliśmy się ze Slashem w studiu i myślę, że oddaliśmy sprawiedliwość tej wspaniałej, starej piosence. Daliśmy czadu!”

SlashOnline.com