Doogie White w Brzesku!

Newsy

Krzysztof Inglik

Doogie White w Brzesku!

Po wakacjach na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku wystąpi prawdziwa legenda światowego rocka - DOOGIE WHITE!

Wydarzenie, któremu mamy przyjemność patronować odbędzie się już 17 września w MOK Brzesko o godz. 19:00, a tutaj sam Doogie White zaprasza Cię na swój koncert:

Doogie White to legendarny „głos” najwybitniejszych gitarzystów świata oraz absolutnie niezwykła postać, na rockowej estradzie. Szkocki wokalista nagrał m.in. ostatnią studyjną płytę z legendarnym zespołem RAINBOW Ritchiego Blackmore`a zatytułowaną „Stranger In Us All”, popartą paroletnią światową trasą.

Z początkiem millenium dołączył do wirtuoza Yngwie Malmsteena i jego RISING FORCE, z którym nagrał dwa albumy oraz koncertował intensywnie przez siedem następnych lat.

Później dzieje losów związały go z Michaelem Schenkerem, legendarnym gitarzystą SCORPIONS oraz UFO. Kolaboracja zaowocowała dwoma studyjnymi oraz koncertowymi albumami z Michael Schenker`s TEMPLE OF ROCK oraz była kontynuowana w kolejnych odsłonach solowej twórczości Schenkera.

W jego muzyczną biografię wpisuje się koncertowanie z absolutnymi ikonami, m.in. Jonem Lordem (DEEP PURPLE), gdzie wykonywał legendarne partie wokalne podczas koncertów z serii „Concerto for Group and Orchestra”.

White jest jednym z najbardziej zapracowanych wokalistów rockowych. Obecnie występuje ze słynnym ALCATRAZZ, w którym grali tacy giganci jak Steve Vai, wspomniany już Yngwie Malmsteen oraz były wokalista RAINBOW Graham Bonnet.

Są też polskie akcenty. W 2020 roku nagrał z polskim gitarzystą Bartoszem „Bratkiem” Wójcikiem utwory „The Machine” oraz „All I`ve Known”, które znalazły się na albumie solowym Bratka - "The Book Of Life".

Podczas brzeskiego koncertu Doogiemu będzie towarzyszyć właśnie Bartosz "Bratek" Wójcik (gitara) oraz Karol Wójcik (bas) i Kamil Bagiński (perkusja).

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/3615955991959801