Scena Riff pełna gwiazd!

Newsy
Scena Riff pełna gwiazd!

Scena Riff to projekt Salonów Muzycznych Riff, w którym marka chce inspirować swoich odbiorców do gry na instrumentach, najlepszą muzyką ciekawych polskich artystów

W ramach projektu odbyła się seria kameralnych koncertów zamkniętych, na których grali zaproszeni muzycy. Co ciekawe koncerty odbywały się w nietypowej przestrzeni, bo właśnie w Salonach Muzycznych Riff, na Placu Konstytucji 5, oraz w Megastorze przy ulicy Bokserskiej 62A w Warszawie. Dzięki temu sceneria wydarzenia była absolutnie unikatowa.

Koncert wśród licznych gitar zawieszonych na ścianie, porozstawianych perkusji czy klawiszy był dla muzyków środowiskiem naturalnym, ale jak na koncert niecodziennym. Mały dystans dzielący ograniczoną pod względem liczebności publiczność od artystów tworzył intymną atmosfera, która sprzyjała wysokiej jakości występom.

Artyści, którzy zostali zaproszeni na Scenę Riff to bardzo ciekawy zbiór. Nie brakuje tam gwiazd z pierwszych stron gazet takich jak Krzysztof Zalewski, ze swoim projektem Zalewski Śpiewa Niemena czy Natalii Przybysz. Szybko zdobywających popularność artystów takich Rubens i Paula Roma, muzyków alternatywnych takich jak Zagi, wirtuozów gitary - Marcina Żabiełowicza z Jankiem Pentzem, a nawet garażowego zespołu The Saturday Tea i instagramowej gwiazdy, która coraz mocniej zaznacza swoją obecność na scenie - Magdy Beredy.

Dzięki tej otwartości na gatunki i style Scena Riff ma szansę zainteresować sporą grupę odbiorców. Większość aranżacji była dostosowana do kameralnych warunków, dlatego mimo odmiennych charakterów muzycznych, wszystkie występy mają wspólny mianownik, czyniący cały projekt spójnym.

Ale co jest najważniejsze? Wszystkie koncerty były profesjonalnie nagrywane i przygotowane do publikacji w internecie. Co tydzień możecie zobaczyć nowy utwór na kanale YouTube Salonów Muzycznych Riff do czego serdecznie zapraszamy. Cykl koncertów już się skończył, ale publikacje nagranych utworów trwają w najlepsze.