Duff McKagan EP "This Is The Song"

Newsy
Duff McKagan EP "This Is The Song"

Duff McKagan uhonorował Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego premierą "This Is The Song", zupełnie nowej, 3-ścieżkowej EP-ki dostępnej już we wszystkich serwisach DSP i serwisach streamingowych

Wyprodukowanemu przez wieloletniego współpracownika Martina Feveyeara (Mark Lanegan, Brandi Carlile) utworowi tytułowemu, towarzyszy oficjalny teledysk, który dzisiaj ma premierę na YouTube:

THIS IS THE SONG

"Muzyka została napisana w środku ataku paniki" - mówi Duff McKagan w osobistym eseju o płycie - "Nie mogłem oddychać i nie mogłem jasno myśleć, ale ostatnio na szczęście odnalazłem schronienie w mojej gitarze akustycznej. Jeśli po prostu będę trzymał się tej gitary, będę grał akordy i nucił melodie, będę mógł wyjść z tej dziury. Ci z was, którzy nigdy nie doświadczyli czegoś takiego, mogą uważać się za błogosławionych. Do tych z was, którzy rozumieją, o czym mówię: NIE JESTEŚCIE SAMI!"

“This Is The Song” to pierwsza nowa solowa muzyka McKagana od blisko czterech lat i jest to też kontynuacja jego docenionego przez krytyków drugiego solowego albumu “Tenderness” z 2019 roku, który Loudwire uznał za jeden z „50 najlepszych albumów rockowych” tamtego roku, a Rolling Stone określił ten krążek jako „album pełen piękna i serca… muzykę sumienia, ciężkie piosenki z lekkim akcentem”.

W 2019 roku Duff McKagan przeniósł się do własnego studia nagraniowego, co dało mu długo wyczekiwaną okazję, by mógł, jak sam artysta tłumaczy, wreszcie zbadać piosenki, które być może napisał poprzedniej nocy lub niektóre stare riffy sprzed lat. I dodaje: “To dla mnie wielka sprawa”. Wraz z “This is the song”, nowa EP-ka zawiera uduchowiony “IT CAN'T COME TOO SOON” (z gościnnym wokalem z Seattle, piosenkarki z Waszyngtonu, autorki tekstów, pedagoga muzycznego i działaczki społecznej-Shainy Sheperd) oraz “PASS ME BY”, ten ostatni zainspirowany wyraźnie współczesną konfrontacją z uzbrojoną amazonką podczas motocyklowej wycieczki przez Góry Kaskadowe.

Duff McKagan, jeden z założycieli zarówno Guns N’ Roses, jak i Velvet Revolver, jest w głębi serca autorem piosenek, tworząc coraz większy kanon wrażliwego, konfesjonalnego i autentycznego materiału. Wyprodukowany przez trzykrotnego zdobywcę nagrody GRAMMY® Shootera Jenningsa, “Tenderness” stał się potężnym nowym rozdziałem dla wciąż rozwijającego się artysty, który stawia czoła społecznym dolegliwościom i swoim osobistym wykroczeniom na bogatym, dźwiękowym tle aranżacji opartych na americanie. Wśród wielu atrakcji na albumie znajduje się niestabilny rockowy numer "Chip Away”, zachwalany przez samego maestro, Boba Dylana, który niedawno ogłosił utwór osobistym faworytem.

„Jest taka piosenka Duffa McKagana o nazwie "Chip Away", która ma dla mnie głębokie znaczenie,” Dylan powiedział The Wall Street Journal. „To piosenka graficzna. Odłupuje kawałek po kawałku, jak Michał Anioł, rozbijając marmurowy kamień, by odkryć w sobie postać Króla Dawida. Nie zbudował go od podstaw, rozłupał kamień, aż odkrył króla. To jak moje własne pisanie piosenek, nadpisuję coś, a potem odrywam linie i frazy, aż dojdę do prawdziwej rzeczy”.

McKagan jest również autorem bestsellerów New York Timesa, “It’s So Easy: And Other Lies” z 2011 roku i “How to Be a Man: (And Other Illusions)” oraz współgospodarzem (z Susan Holmes McKagan) popularnego programu radiowego Sirius XM Three Chords & The Truth w Ozzy’s Boneyard (rozdział 38). McKagan jest obecnie głównym członkiem współczesnego "Wrecking Crew" wraz z nagrodzonym GRAMMY® muzykiem/producentem Andrew Wattem i Chadem Smithem z Red Hot Chili Peppers, nagrywając i współtworząc takie albumy jak “Ordinary Man” Ozzy'ego Osbourne'a (2020) i dwukrotnie nagrodzonego GRAMMY® “Patient No. 9” (2022) oraz “Every Loser” Iggy'ego Popa (2023). Co więcej, McKagan – wraz z Wattem, Smithem i Joshem Klinghofferem z Red Hot Chili Peppers – jest częścią niedawno zaprezentowanego składu Iggy Pop & The Losers, który zadebiutował w telewizji na początku tego roku elektryzującym wykonaniem „Frenzy” w programie ABC Jimmy Kimmel Live!.

Tego lata Guns N’ Roses wyruszą w epicką globalną trasę koncertową, która rozpocznie się 1 czerwca w Abu Zabi na Bliskim Wschodzie, a wieść będzie przez Europę i Amerykę Północną. Szczegóły i pozostałe informacje o dostępności biletów można znaleźć na stronie www.gunsnroses.com/tour.

MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Od 1949 roku maj jest Miesiącem Świadomości Zdrowia Psychicznego, kiedy rzecznicy i aktywiści w całym kraju zwracają uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym, które dotykają aż jednego na czterech Amerykanów. Dziś w Stanach Zjednoczonych więcej ludzi umiera w wyniku samobójstwa niż w wyniku wypadków drogowych lub zabójstw, a każdego dnia z powodu samobójstwa umiera 22 weteranów. Niestety, z powodu piętna związanego z chorobą psychiczną, wiele osób jest zbyt zawstydzonych lub zakłopotanych, aby szukać pomocy, której potrzebują dla siebie lub swoich bliskich. Miesiąc Świadomości Zdrowia Psychicznego to czas, kiedy wspólnie pracujemy nad przełamaniem tego piętna. Wyrażamy współczucie dla tych, którzy zmagają się z problemami psychicznymi i zwracamy uwagę na sprawdzone metody, które mogą pomóc zmienić ich życie na lepsze.