Metallica pokryła się złotem w Polsce!

Newsy

Universal Music Polska

Metallica pokryła się złotem w Polsce!

Zaledwie w tydzień po premierze, najnowszy album Metalliki "72 Seasons" osiągnął status złotej płyty w Polsce...

Fani Metalliki w Polsce po raz kolejny nie zawiedli i szturmem ruszyli do sklepów, w rezultacie wydawnictwo, które ukazało się w piątek 14 kwietnia, już cieszy się odznaczeniem złotej płyty. Na albumie możemy usłyszeć m.in. single "72 Seasons", "If Darkness Had a Son", "Screaming Suicide" oraz "Lux Æterna".

"72 Seasons" to następca wydanego w 2016 "Hardwired… To Self-Destruct". Producentami krążka są Greg Fidelman oraz Hetfield i Ulrich. Całość ma 77 minuty i 12 utworów. Ku radości wszystkich fanów i kolekcjonerów, album dostępny jest w kilku wersjach.

72 Seasons : entuzjastyczne recenzje

  • "72 Seasons to dosłownie wszystko co najlepsze, na co my jako fani Metalliki zasługujemy." – EskaRock.pl
  • "Metallica zaczęła się na 72 Seasons." ​– Rytmy.pl
  • "Metallica pokazała, że pozbawiona koncertowania – czyli swojego naturalnego środowiska – może świetnie przekuć swoje frustracje i emocje w coś bardzo pozytywnego – muzykę." – MetalNews.pl
  • "72 Seasons roku to wielki sukces." – Classic Rock
  • "Warczący i wrzeszczący mistrz heavy metalu, James Hetfield, wciąż jest z nami." – Metal Hammer UK
  • "Metallica znajduje ponadczasowe odkupienie w niespokojnych, pomysłowych gitarach, od przejrzystych solówek po zapierający dech w piersiach glam rock." – Uncut
  • "W fazie, w której stare spotyka nowe, Metallica wciąż dostarcza." – The Arts Desk

Metallica : trasa koncertowa

Już w tym miesiącu grupa wyruszy w trasę M72. Metallica zagra dwa koncerty w każdym mieście, które jest objęte tournée. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami. M72 to także nowa, okrągła scena i słynny Metallica Snake Pit w centralnym miejscu, jak również passy I Disappear i wiele innych atrakcji. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024.

Część dochodu z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazana fundacji zespołu, All Within My Hands. Organizacja zgromadziła do tej pory 13 mln dolarów, w tym niemal 6 zostało przekazane na granty i programy doskonalenia zawodowego w USA, ponad 2,5 mln na poprawienie sytuacji żywnościowej, a ponad 3,2 mln na zwalczanie skutków katastrof naturalnych.