Premiera Lady Pank „MTV Unplugged” na podwójnym winylu

Newsy

Agora Muzyka

Premiera Lady Pank „MTV Unplugged” na podwójnym winylu

MTV Unplugged to kultowy format koncertów MTV, który wyzwala w topowych artystach zupełnie nową muzyczną energię. Odchodzą oni od standardowych wersji hitów, które zaprowadziły ich na szczyty list przebojów, aby zaprezentować ich akustyczne aranżacje...

Do 12. edycji polskiej serii MTV Unplugged został zaproszony zespół, który ze szczytu nie schodzi od przeszło 40 lat. Na płycie dokumentującej to wydarzenie znalazły się ikoniczne hity Lady Pank, znane niemal wszystkim Polakom, w nowych aranżacjach, a także jeden premierowy utwór przygotowany specjalnie na tę okazję pt. „Krokodyle tańczą”.

Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncercie wzięła udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi na koncertach: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara), a także zaproszeni goście: znakomici wokaliści Tomasz Organek (zaśpiewał „Sztukę latania”) i Piotr Cugowski („Stacja Warszawa” w duecie z Januszem Panasewiczem i solowo „Minus 10 w Rio”), wybitny jazzman, Bernard Maseli grający tu na wibrafonie i kalimbie oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Na wydawnictwie „MTV Unplugged” znalazły się następujące utwory: Rozbitkowie, Zamki na piasku, Du du, Sztuka latania, Kryzysowa narzeczona, Młode orły, Mój świat bez ciebie, Minus 10 w Rio, Krokodyle tańczą, Zawsze tam gdzie ty, Zostawcie Titanica, Stacja Warszawa, Wspinaczka, Wciąż bardziej obcy.

Lady Pank MTV Unplugged trasa 2023

To nie koniec atrakcji, jakie w związku z wydaniem płyty MTV Unplugged przygotował zespół Lady Pank. 9 marca 2023 rozpoczęła się trasa koncertowa pod tym samym szyldem, która obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Trasa jest podzielona na dwie części, wiosenną i jesienną. W części trasy zespołowi będą towarzyszyć zaproszeni goście.

  • Poznań 15.04.2023, Poznań Congress Center
  • Bydgoszcz 22.04.2023, Filharmonia Pomorska
  • Gdańsk/Sopot 28.04.2023, ERGO ARENA
  • Warszawa 10.06.2023, COS Torwar
  • Szczecin 05.11.2023, Netto Arena
  • Wrocław 14.11.2023, Hala Stulecia
  • Katowice 19.11.2023, Spodek
  • Kraków 29.11.2023 Tauron Arena