"Bridges" to nowa płyta Steve'a Lukathera!

Newsy

Krzysztof Inglik

"Bridges" to nowa płyta Steve'a Lukathera!

Muzyka z pewnością ucieszy fanów ToTo, którzy nie mogą doczekać się nowego wydawnictwa zespołu - jak mówi sam Luke: "Ta muzyka jest tak blisko tego, jak to tylko możliwe." Płyta "Bridges" ukaże się 16 czerwca 2023 r.

W ciągu pięciu dekad Steve Lukather odcisnął swe piętno na popkulturze. Oprócz kariery jedynego członka ToTo, który nigdy nie zrobił sobie przerwy w zespole, występował także na tysiącach innych albumów jako muzyk sesyjny. Wśród tych muzycznych kolaboracji znajdują się jedne z najbardziej udanych, wpływowych i słuchanych do dziś płyt wszech czasów, w tym "Thriller" Michaela Jacksona. Steve Lukather nadal jest liderem zespołu ToTo, długoletnim członkiem Ringo's All-Starr Band oraz popularnym nie tylko wśród gitarzystów artystą solowym.

Steve Lukather "Bridges"

Dziewiąty solowy album Luke'a, zatytułowany "Bridges", nie mógł być bardziej znacząco zatytułowany. Jak mówi sam Lukather:

"Postrzegam to jako pomost pomiędzy moją muzyką solową a muzyką ToTo. Joseph Williams, David Paich i ja napisaliśmy większość tej płyty, ale zaprosiłem też wielu członków starego gangu ToTo. Współautorzy, tacy jak Randy Goodrum i Stan Lynch, spinają to wszystko w całość. Większość moich starych kumpli także dziś jest moimi dobrymi przyjaciółmi. Chciałem nagrać płytę "w stylu ToTo", ponieważ ten zespół tak naprawdę nigdy nie nagra kolejnego albumu studyjnego. Ta muzyka jest tak blisko tego, jak to tylko możliwe."

Steve Lukather "When I See You Again"

Można już posłuchać singla "When I See You Again", który zadebiutował na YouTube dzisiaj:

Więcej informacji: www.stevelukather.com