Musical We Will Rock You w Teatrze Muzycznym Roma

Newsy

Teatr Muzyczny Roma

Musical We Will Rock You w Teatrze Muzycznym Roma

WE WILL ROCK YOU to musical z piosenkami legendarnej grupy QUEEN i librettem Bena Eltona, którego prapremiera odbędzie się w Teatrze Muzycznym Roma już 15 kwietnia!

Akcja przedstawienia WE WILL ROCK YOU dzieje się w zglobalizowanym świecie przyszłości. Wszystkimi aspektami życia na "iPlanecie", którą dawniej nazywano Ziemią, rządzi jedna, potężna korporacja. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane, muzyka jest bowiem wyrazem absolutnie niepożądanego indywidualizmu. Kilkoro buntowników, którzy w tajemnicy kultywują pamięć o przeszłości, nie chce pogodzić się z taką ponurą egzystencją i podejmuje walkę o wolność, miłość i ROCKA!

Musical WE WILL ROCK YOU po raz pierwszy zaprezentowano na londyńskim West Endzie w roku 2002 i grano go tam nieprzerwanie przez 12 lat. Trafił także do wielu krajów świata - pokazywany był w Australii, Austrii, Brazylii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Szwecji, USA, na Węgrzech i we Włoszech.

Znane wszystkim ponadczasowe przeboje grupy QUEEN oraz dynamiczna i pełna humoru fabuła zawsze wywołują niebywały entuzjazm widzów, którzy pod koniec przedstawienia - zupełnie, jakby była to jakaś magia - nieodmiennie zaczynają śpiewać razem z wykonawcami. Musical zamienia się wtedy w szalony rockowy koncert, a jego duchowym patronem jest niepowtarzalny Freddie Mercury.

WE WILL ROCK YOU to fantastyczna okazja, by usłyszeć piosenki QUEEN w nieznanym kontekście, odkryć nowe znaczenia i elektryzujące, porywające i pełne energii brzmienia m.in. takic hitów jak m.in. 'I Want To Break Free', 'Radio Ga Ga', 'I Want It All', 'We Are The Champions', 'Bohemian Rhapsody' czy tytułowy numer 'We Will Rock You'. Warszawski Teatr Muzyczny ROMA przedstawi WE WILL ROCK YOU w autorskiej inscenizacji non-replica reżyserowanej przez Wojciecha Kępczyńskiego. Twórcą polskiego przekładu libretta i tekstów piosenek jest Michał Wojnarowski, a kierownictwo muzyczne spektaklu sprawuje Jakub Lubowicz.

Więcej informacji: www.teatrroma.pl