Zespół Red Hot Chili Peppers zagra w 2023 r. w Polsce

Newsy
Zespół Red Hot Chili Peppers zagra w 2023 r. w Polsce

Red Hot Chili Peppers ogłaszają trasę koncertową w 2023, która wspiera wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne Unlimited Love i Return of the Dream Canteen. Obydwa krążki odnotowały #1 na liście Billboard Top Album Sales. W Polsce zespół wystąpi 21 czerwca 2023 r. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie...

Po niedawnej nominacji do nagrody Grammy za najlepszą piosenkę rockową "Black Summer", zespół Red Hot Chili Peppers postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertowa, która rozpocznie się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu.

Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii, a gośćmi specjalnymi na wybranych koncertach będą: The Strokes, Iggy Pop, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat i King Princess.

RED HOT CHILI PEPPERS BILETY:

Bilety na koncerty Red Hot Chili Peppers trafiają do sprzedaży od piątku, 9 grudnia o 10:00 na LiveNation.pl i redhotchilipeppers.com.

  • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 07.12 od godz. 10:00
  • Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 08.12 od godz. 10:00
  • Bilety w sprzedaży ogólnej: piątek, 09.12 od godz. 10:00

Red Hot Chili Peppers udało się umieścić 2 albumy na szczycie list sprzedaży w tym samym czasie, przez co stali się pierwszym od 17 lat zespołem rockowym, któremu udało się to osiągnąć. Return of the Dream Canteen zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Top Album Sales Chart (podobnie jak jego poprzednik Unlimited Love w kwietniu) i osiągnął #1 w wielu krajach na całym świecie. Oba wydawnictwa zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika i powiernika twórczości, Ricka Rubina.

Red Hot Chili Peppers odebrali niedawno prestiżową nagrodę Global Icon Award i dali popisowy występ na gali MTV VMA. Ich pierwszy singiel Black Summer zdobył również nagrodę za Best Rock Video. W tym roku zespół zdobył również nominację do MTV Europe Music Award w kategorii Best Rock i trzy nominacje do American Music Awards w kategoriach Favorite Rock Artist, Favorite Rock Album za Unlimited Love i Favorite Rock Single za Black Summer.

Więcej informacji: www.livenation.pl