Szwedzki Death Metal: wznowienie książki!

Newsy
Szwedzki Death Metal: wznowienie książki!

Wydawnictwo Kagra zapowiedziało na 15 listopada wznowienie bogato ilustrowanej, blisko 500-stronicowej książki "Szwedzki Death Metal" autorstwa Daniela Ekerotha...

Szwecja to niewielki kraj na mroźnej północy Europy, zamieszkiwany przez mniej niż dziewięć milionów obywateli, a wśród jej najpopularniejszych produktów eksportowych są hokeiści, tanie meble, łożyska kulkowe, wódka i blondynki. Jest jednak w tym zaśnieżonym kraju coś jeszcze, coś co nazywa się death metal. Od końca lat 80. w Szwecji powstało grubo ponad 1000 ekstremalnych zespołów metalowych, a szwedzka scena metalowa uważana jest za jedną z najbardziej cenionych na świecie.

Jest to historia o tym, w jak nieprawdopodobny sposób marginalizowany młodzieżowy ruch wydostał się z małych szwedzkich miast i przedmieść, by ostatecznie na zawsze zmienić oblicze ekstremalnej muzyki. Daniel Ekeroth opowiada ją wraz z trzydziestoma najwybitniejszymi postaciami szwedzkiej sceny deathmetalowej. To opowieść o tym, jak narodziła się bestia, jak rosła w siłę, i jak w końcu przybrała nowe kształty. Książka ta zawiera również obszerny słownik biograficzny szwedzkich formacji deathmetalowych oraz fanzinów.

Daniel Ekeroth jest nie tylko deathmetalowym muzykiem, ale i autorem książek o filmach: "Violent Italy" i "Swedish Exploitation Cinema". Od roku 1999 gra na basie w Insision, a 2007 dołączył do Tyrant, dawniej zaś udzielał się m.in. w Dellamorte i Diskonto.

"Przeczytaj tę książkę jeśli tylko masz ochotę na wniknięcie w historię kryjącą się za miażdżącym twarz, rozrywającym ciało, zabójczym dla uszu i rozsadzającym trzewia, ekstremalnym fenomenem znanym jako szwedzki death metal." (Chris Reifert, Death / Autopsy / Abscess)

"Za młodu death metal był dla mnie wszystkim. Problem tkwi jednak w tym, że połowy z tego nie pamiętam. Ta opasła księga mrocznych wspomnień jest szansą, by wreszcie wszystko sobie przypomnieć." (Nicke Andersson, Nihilist / Entombed / The Hellacopters / Death Breath)

"Minęło 20 lat, a ja wciąż nie wyobrażam sobie lepszych czasów, w których można dorastać. W końcu mogę odświeżyć pamięć i przeżyć to wszystko od nowa!" (Ulf Cederlund, Morbid / Nihilist / Entombed)

"Nareszcie, cała prawda o szwedzkim death metalu! Ta książka przeniosła mnie do starych, dobrych czasów." (Tomas Lindberg, Grotesque / At The Gates)

"Kapitalna książka o szwedzkim death metalu dla wszystkich, których ominęły złote lata sceny (a także dla tych z nas, którzy byli zbyt pijani, żeby je pamiętać!)." (Orvar Säfström, Nirvana 2002)

Więcej informacji: www.kagra.com.pl