Koncertowa premiera albumu Adama Palmy 'SECOND LIFE' z Orkiestra Amadeus w Poznaniu

Newsy
Koncertowa premiera albumu Adama Palmy 'SECOND LIFE' z Orkiestra Amadeus w Poznaniu

'Second Life' to pierwsza w historii światowej fonografii płyta w całości nagrana na gitarę akustyczną i orkiestrę smyczkową. Już wkrótce - 29 października - odbędzie się koncertowa premiera tego wydawnictwa!

W nagraniach Adamowi Palmie towarzyszyła Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą maestry Agnieszki Duczmal (na zdjęciu niżej) i dokładnie w takim składzie będziemy mieli szansę usłyszeć i zobaczyć najnowszy materiał tego wirtuoza gitary akustycznej.

Płyta "Second Life" to osobiste spojrzenie na muzykę i życie z perspektywy człowieka, który „odzyskał” życie po wybudzeniu się z długiej śpiączki. Taki czas stworzył głębszą refleksję i dał artyście czas na przegląd swoich własnych korzeni muzycznych.

Na koncercie 29.10 w Poznaniu usłyszymy tu utwory, na których Adam się wychował, melodie ludowe, piosenkę harcerską, pieśń patriotyczną, znane tematy filmowe, nigdy dotąd nie wykonywane na gitarze kompozycje Chopina oraz kompozycje własne ukazujące „polską duszę” artysty.

Za aranżację utworów odpowiedzialny jest Adam Palma, a za orkiestrację wybitny kompozytor muzyki filmowej Krzesimir Dębski. Na płycie tej świat muzyki klasycznej przeplata się ze światem jazzu, a to wszystko na tle harmonicznym polskich utworów w dotychczas nieznanej obsadzie instrumentalnej.

Poznań, 29.10.2022, godz. 19:00 Centrum Kultury Zamek

Zdjęcia: Grzegorz Lorenc