Odnaleziony utwór Queen dostępny po wielu latach!

Newsy
Odnaleziony utwór Queen dostępny po wielu latach!

"Face It Alone" to pierwsza od ponad 8 lat wydana piosenka Queen z wokalem Freddiego Mercury’ego, a nowy teledysk w reżyserii Simona Luptona nadaje jej wizualnego wymiaru...

"Face It Alone" powstało podczas sesji zespołu w 1988 roku do albumu Queen "The Miracle" – przedostatniego krążka, który ukazał się za życia Freddiego Mercury’ego.

Jak mówią muzycy Queen:

"Niezależnie od tego, jak interpretujemy tekst, zamiarem było stworzenie optymistycznego teledysku. To celebracja okresu, w którym została nagrana ta piosenka – jednego z najbardziej płodnych i spójnych w historii zespołu."

Trzy dekady później, jako zaufany współpracownik Queen, Simon Lupton uchwycił siłę piosenki w dramatycznym klipie, który porusza tematykę samotności, odwagi i mocy przyjaźni. Oddajmy mu zatem głos:

"Znaczenie piosenki zostało zinterpretowane tak, że gdy w twoim życiu wydarzy się coś tragicznego, pierwszym instynktem jest otoczenie się tym, co jest dla ciebie najdroższe. To właśnie oddanie się swojej pracy i towarzystwo kolegów z zespołu dało Freddiemu tę kontrolę. Oczywiście w końcu sam musisz stawić temu czoła – ale otaczający cię bliscy mogą pomóc ci sobie z tym poradzić."

Od pionierskich animacji, po odtworzenie uwielbianego przez zespół Mountain Studios w Montreux, wraz z działającymi na wyobraźnię wizualami stworzonymi w czasach ery "The Miracle", nowy klip do "Face It Alone" jest idealnym uzupełnieniem nowoodkrytej ballady, którą Roger Taylor nazywa "małym klejnocikiem".

Utwór znajdzie się na nadchodzącym "Queen The Miracle Collector’s Edition", który ukaże się 18 listopada. Poza "Face It Alone", specjalny boks zawiera pięć niesłyszanych wcześniej utworów Queen: ,,Dog With A Bone", "I Guess We’re Falling Out", "You Know You Belong To Me", "When Love Breaks Up" i "Water".