Pixies Doggerel

Newsy
Pixies Doggerel

Pixies to prawdziwa ikona. Zespół, który w pierwszym etapie działalności utorował rockowi alternatywnemu drogę do mainstreamu, a po spektakularnym powrocie w 2004 roku umieścił trzy nowe longplaye w brytyjskim Top 10

Dziś, z nie mniejszą mocą niż dotychczas, Pixies powracają z ósmym albumem "Doggerel". Jest to szalenie dojrzała muzyczna deklaracja, wypełniona brutalnym rockiem, upiornym folkiem i popem rodem z sali balowej, nawiedzona przez duchy fundamentalnych spraw i fundamentalnych zaniedbań, napędzana dziką energią kosmiczną i mrożąca krew w żyłach wizją cyfrowego życia pozagrobowego, którego sam Bóg by nie wymyślił. Wszystko to na tle nadciągających nieubłaganie, kolejnych serii złych wiadomości.

Jak mówi gitarzysta Pixies Joey Santiago:

"Tym razem naprawdę poszliśmy do przodu. Koniec z dwuminutowymi numerami. Będą chwile oddechu, więcej tradycyjnych rozwiązań, ale wciąż z charakterystycznym dla nas szaleństwem."

Black Francis, lider zespołu Pixies dodaje:

"Chcemy robić rzeczy wielkie, potężne i odważne. Oczywiście jest tu także mnóstwo punk rocka, który uwielbiamy. Jego nie da się po prostu sztucznie stworzyć. To nasz sposób na spożytkowanie tej gigantycznej energii, która buzuje w nas każdego dnia."