Zapach Pól: Żurkowski prezentuje nowy singiel

Newsy
Zapach Pól: Żurkowski prezentuje nowy singiel

Żurkowski to grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych

Żurkowski prezentuje utwór 'Zapach Pól', który jest kolejnym singlem z albumu KURZ. Klip autorstwa Grzegorza Sadowskiego można zobaczyć tutaj:

Tak o utworze i klipie mówi Łukasz Żurkowski:

"JUŻ JEST! Dzisiaj premiera teledysku do utworu 'Zapach pól'! Mam ogromny sentyment do tego kawałka, ponieważ przypomina mi o okolicach z których pochodzę. Utwór ten napisałem podczas wakacji w moich rodzinnych Suwałkach. Mam wielki sentyment do Suwalszczyzny, więc postanowiłem powłóczyć się po starych okolicach w których niejednokrotnie bywałem za młodu, by uwiecznić je w teledysku. Dajcie znać jak wrażenia! Miłego słuchania i oglądania!"

Żurkowski

To grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem "Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na finale trasy w Żywcu. Zespół niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Poprzedni, debiutancki album pt. "Włóczęga" ukazał się 30 listopada 2019 roku nakładem Mystic Production

Żurkowski : KURZ

Na płycie KURZ znalazły się utwory, które zamknięte w zakurzonej szufladzie czekały na swój czas jak i zupełnie nowe kompozycje, które powstały z dnia na dzień, bez planu umieszczania ich na płycie. "KURZ" to mocna gitarowo-elektroniczna opowieść z melodyjnymi wokalami traktująca w tekstach o demonach, złości, smutku, miłości oraz zdarzeniach, które wywarły na autora ogromny wpływ, z czasem pozostawiając trudno gojące się rany. Jak mówi Łukasz Żurkowski:

"Wlałem w tę płytę ogrom długo skrywanych emocji, co dało mi poczucie ulgi".

Płyta ukazała się nakładem MYSTIC PRODUCTION i jest już dostępna w serwisach streamingowych.