Sin After Sin – nowy singiel Alter Bridge!

Newsy
Sin After Sin – nowy singiel Alter Bridge!

To już trzeci utwór z nowego albumu "Pawns & Kings", którego premiera odbędzie się już 14 października!

Poprzedni singiel zespołu - Silver Tongue - wspina się na szczyty rockowych list przebojów na całym świecie, a teledysk do utworu przekroczył milion odtworzeń w niecały miesiąc.

ALTER BRIDGE idzie za ciosem wydając kolejny utwór z nadchodzącego albumu "Pawns & Kings", zatytułowany "Sin After Sin" - epicki numer wydany przez kwartet składający się z Mylesa Kennedy'ego (wokal/gitara), Marka Tremontiego (gitara/ wokal), Briana Marshalla (bas) i Scotta Phillipsa (perkusja).

ALTER BRIDGE : SIN AFTER SIN

Piosenka trwa 6:43 i jest drugą najdłuższą kompozycją na "Pawns & Kings". Za "lyric video" odpowiada Wayne Joyner, a klip zobaczyć można tutaj:

ALTER BRIDGE : PAWNS & KINGS

Siódmy album zespołu - "Pawns & Kings" - ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records. Począwszy od otwierającego krążek “This Is War” po tytułowy “Pawns & Kings”, Alter Bridge powraca z płytą pełną intensywnych utworów powstałych po tym, jak cykl ich ostatniego albumu został przerwany przez globalną pandemię.

Takie kompozycje jak “Dead Among The Living”, “Silver Tongue” i “Holiday” brzmią w charakterystyczny dla zespołu sposób. Na płycie nie brakuje epickiego rozmachu i trzy z dziesięciu utworów trwają ponad sześć minut każdy. Opus magnum albumu - “Fable Of The Silent Son” liczy 8:29 i jest najdłuższą piosenką w dorobku zespołu.

Mark Tremonti rezygnuje ze swojej drugoplanowej roli, aby wyjść na pierwszy plan w “Stay”, introspektywnej balladzie, która z pewnością stanie się ulubionym numerem fanów na koncertach. Zespół wydał także video do tytułowego utworu “Pawns & Kings”. Natomiast utwór "Silver Tongue” jest jedną z trudniejszych piosenek w najnowszym katalogu zespołu. Animowany teledysk został stworzony i wyreżyserowany przez Ollie Jonesa z Better Feeling Films (Myles Kennedy, Prodigy, Psychedelic Porn Crumpets)

Na nowym albumie Alter Bridge ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem 'Elvisem' Baskettem.

PAWNS & KINGS : DOSTĘPNE FORMATY

Album jest już dostępny w przedsprzedaży w następujących formatach:

  • CD Digisleeve
  • 1 LP Gatefold Vinyl (czarny)
  • 1 LP Gatefold Vinyl (inkspot czarny/ złoty) z m.in. slipmatą, (limitowana ilość 500 egz., dostępny tylko w sklepie Napalm Records)
  • 1 LP Gatefold Viny (marmurkowy biały/ krystaliczny), (limitowana ilość 400 egz., dostępny tylko w sklepie Napalm Records)
  • 1 LP Gatefold Vinyl (marmurkowy pomarańczowy/ czarny), (dostępny tylko w sklepie zespołu)
  • 1 LP Gatefold (marmurkowy biały/ czarny), (dostępny tylko w sklepie zespołu)
  • 1 LP Gatefold Vinyl (krystalicznie czysty), (dostępny tylko w sklepie zespołu, limitowana ilość 300 egz.)
  • Deluxe Box Set: CD Digisleeve, wisiorek, torba na zakupy, puszka z kostkami do gitary, (limitowana ilość 700 egz., dostępny tylko w sklepie Napalm Records)

Więcej informacji: www.napalmrecords.com/alterbridge