Premiera singla i płyty - Boogie Skiedrzyński

Newsy
Premiera singla i płyty - Boogie Skiedrzyński

Gitarzysta i kompozytor Boogie Skiedrzyński prezentuje singiel “Santa Maria”. Utwór pochodzi z płyty “Passed Lines”, którą ukaże się pod szyldem wydawnictwa SJRecords 19 sierpnia tego roku.

Artysta, po latach wspierania na scenie i w studio uznanych artystów polskich i zagranicznych takich jak: Kamil Bednarek, Kuba Badach i Natalia Kukulska, Jahnaration, Naaman, i Pressure, postanowił nagrać swój własny materiał.

"Grałem często na scenie jako sideman i robiłem, co do mnie należy, bo to istotna rola. Udało mi się wreszcie zacząć robić co chcę”.

Grę Boogiego wyróżnia współczesne podejście do jazzowej improwizacji - kreatywne polifoniczne poszukiwania połączone z dużą dawką gitarowej ekspresji. Ogromną rolę w koncepcji gitarzysty ma dbałość o jakość brzmienia, zarówno gitary, jak i całego zespołu. Przestrzeń, polifonia, kreatywne poszukiwania sonorystyczne i melodyczne – tak brzmią utwory z nowej płyty Skiedrzyńskiego.  

Santa Maria możecie obejrzeć i posluchać tutaj:


W nagrywaniu utrzymanych w nowoczesnym stylu, zaawansowanych technicznie, autorskich kompozycji Skiedrzyńskiego udział mieli także znakomici instrumentaliści: Grzegorz Piasecki (kontrabas) i Mateusz Maniak (perkusja).

Utwór “Santa Maria” jak również cała płyta będzie dostępna w na stronie wytwórni SJRecords oraz w dobrych sklepach muzycznych, jak również online w serwisach Spotify, Tidal, Apple Music, Deezer i Soundcloud.