Wielkie Granie na PGE Narodowym - wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji 10-lecia PGE Narodowego.

Newsy
Wielkie Granie na PGE Narodowym - wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji 10-lecia PGE Narodowego.

Wielkie Granie na PGE Narodowym to jedyne takie wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. 10 września, na płycie stadionu, zjednoczy się prawie 1 000 muzyków - zarówno instrumentalistów, jak i wokalistów.

16 maja 2022 ruszył I etap akcji naboru instrumentalistów zainteresowanych prezentacją swoich umiejętności przed wielką publicznością. 17 lipca zakończony zostanie nabór. W II etapie wyłoniona zostanie grupa wokalistek i wokalistów. Pełna lista zakwalifikowanej grupy 1 000 muzyków i wokalistów zostanie uroczyście ogłoszona 31 lipca 2022 r. Oficjalne, uaktualnione kalendarium przedstawia się następująco:

Największy rockowy band w historii polskiej muzyki zabrzmi listą dwudziestu pięciu największych hitów wszech czasów, które wszyscy znają i kochają. Gośćmi imprezy będą kultowe postaci polskiej muzyki, a całości doda blasku kilkudziesięciotysięczna publiczność. Wspólnie świętować będziemy 10. urodziny PGE Narodowego im. Kazimierza Górskiego.

Podstawą zgłoszenia do tego unikatowego projektu jest muzyczna video-prezentacja przygotowana przez zainteresowanych muzyków-amatorów. Wszystkie zgłoszenia trafią w ręce liderów muzycznych Wielkiego Grania. W sekcji gitarzystów rolę lidera przyjął Jacek Królik – wirtuoz gitary i założyciel zespołu Brathanki. Frontmanem sekcji basistów został natomiast Wojtek Pilichowski – wirtuoz gitary basowej, muzyk sesyjny, kompozytor i producent. Zespołem perkusistów opiekować się będzie Michał Dąbrówka – wirtuoz perkusji, muzyk studyjny, kompozytor i producent muzyczny, a liderką wokalistów została Joanna „Ruda” Lazer, charyzmatyczna wokalistka zespołu Red Lips. O wyborze kandydatów zdecydują nie tylko ich wybitne umiejętności, ale także pełna pasji i pozytywnej energii osobowość.

Rolę Ambasadora wydarzenia objął Jan Borysewicz - wirtuoz gitary i lider legendarnego zespołu Lady Pank. To właśnie pod jego czujnym okiem powstanie ostateczny kształt repertuaru Wielkiego Grania na PGE Narodowym. W licznych konkursach i plebiscytach organizowanych w mediach społecznościowych każdy będzie mógł zagłosować na swój ulubiony przebój. Dzięki temu to właśnie nasza ulubiona piosenka ma szansę pojawić się w repertuarze jedynego takiego wydarzenia w historii polskiej muzyki rockowej.

Za specjalnie przygotowane aranżacje muzyczne odpowiada Michał Grymuza - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor, producent muzyczny i aranżer. Do imponującej listy nazwisk bohaterów wydarzenia dołączą także inne wybitne postaci polskiej sceny muzycznej. Gośćmi specjalnymi wyjątkowej imprezy urodzinowej PGE Narodowego będą m.in: Urszula, Małgorzata Ostrowska i Andrzej Krzywy.

W ciągu ostatniej dekady wszyscy obserwowaliśmy niezwykłe metamorfozy, jakie przechodził PGE Narodowy. Wśród tych spektakularnych zmian jedno pozostaje jednak niezmienne - to tutaj od 10 lat bije serce aktywnej i kulturalnej Polski. PGE Narodowy to miejsce największych sukcesów sportowych i najbardziej efektownych muzycznych widowisk. Jedno z nich właśnie przed nami. Wielkie Granie na PGE Narodowym to jedyna w swoim rodzaju impreza urodzinowa z mistrzowską oprawą oświetleniową i całym wachlarzem inicjatyw zachęcających publiczność do aktywnego udziału i zabawy. Z całą pewnością znajdzie się również kilka wyjątkowych niespodzianek dla wszystkich uczestników wydarzenia – powiedział Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu operatora PGE Narodowego.

Komplet informacji dotyczący zarówno idei projektu, jak i procesu naboru uczestników dostępny jest na www.wielkiegranie.pl

 

PGE Narodowy jest naszym wspólnym dobrem – wszyscy tworzymy jego historię, dlatego tak ważne jest, byśmy razem celebrowali jego 10. urodziny. Uczestnictwo w tym niezwykłym wydarzeniu i uroczyste odśpiewanie ‘Sto Lat’ przez kilkudziesięciotysięczną publiczność z całą pewnością przejdzie do imponującej już historii tego niesamowitego miejsca. Od początku swojej działalności PGE Narodowy jest miejscem otwartym i dostępnym dla każdego. To unikatowy obiekt dostarczający Polakom wielkich, pozytywnych emocji, których nie można doświadczyć nigdzie indziej. PGE Narodowy zawsze był miejscem, gdzie spełniały się marzenia – artystów, sportowców czy kibiców - dlatego bardzo cieszymy się z faktu, że to właśnie z okazji jubileuszu stadionu spełnią się kolejne marzenia i to tak wielu osób – podsumowała Monika Borzdyńska, Członek Zarządu operatora PGE Narodowego.