As I Try Not To Fall Apart: nowy album White Lies!

Newsy
As I Try Not To Fall Apart: nowy album White Lies!

18 lutego 2022 nakładem [PIAS] Recordings ukazał się szósty studyjny album White Lies zatytułowany "As I Try Not To Fall Apart"...

Nowy album White Lies to powrót do korzeni. Jest to również ich najbardziej ekspansywna płyta do tej pory, zawierająca wybuchowy rock, elektro-popowe bangery, elementy progresywnego rocka, a nawet funkowe rytmy i jedne z najlepszych hooke’ów w historii grupy.

Minęła grubo ponad dekada, odkąd przełomowy singiel zespołu “Death” przyniósł im rozgłos. Teraz, po trzydziestce, pogląd głównego autora tekstów Cave'a na wielką niewiadomą ewoluował. "Myślę, że stroną śmierci lub śmiertelności, którą uważam za interesującą, jest fakt, że wszyscy wiemy, że to się stanie oraz to, jak bardzo różnie ludzie do tego podchodzą".

"Prawdopodobnie już nigdy nie nagramy albumu w taki sposób, w jaki stworzyliśmy ten" – mówi Cave. "Myślę, że to może być jeden z naszych najlepszych", dodaje McVeigh.

Materiał został zrealizowany podczas dwóch sesji nagraniowych w studiach Sleeper Sounds i Assault & Battery w zachodnim Londynie, we współpracy z Edem Bullerem, który pracował nad wieloma albumami zespołu, w tym nad debiutanckim "To Lose My Life...", oraz Claudiusem Mittendorferem (Weezer, Panic! At The Disco).