Metal Hammer Festival 2022

Newsy
Metal Hammer Festival 2022

W środę 13 lipca 2022 roku w katowickim Spodku odbędzie się Metal Hammer Festival...

Oprócz głównej gwiazdy, którą jest amerykańska formacja Deftones, na festiwalu wystąpi również grupa Therapy? oraz brytyjska wokalistka i multiinstrumentalistka A.A. Williams. Natomiast kolejnymi artystami, którzy w lipcu zaprezentują się w Spodku, są amerykańskie grupy: Ugly Kid Joe oraz Unto Others.

Ugly Kid Joe to kalifornijska formacja doskonale znana polskiej publiczności za sprawą takich hitów jak np. "Everything About You" oraz coveru utworu Harry'ego Chapina "Cats In The Cradle". Grupa Ugly Kid Joe powstała w 1990 roku i do zawieszenia działalności w 1997 roku wydała 3 studyjne płyty, w tym przebojowy krążek "America's Least Wanted", które sprzedały się w ponad 5 mln egzemplarzy. Zespół reaktywowany został w 2011 roku i nagrał 6 utworów na EP-kę zatytułowaną "Stairway to Hell" (2012), a w 2015 roku ukazał się czwarty studyjny krążek kapeli, "Uglier Than They Used ta Be".

Unto Others jest jedną z najbardziej ekscytujących młodych formacji na muzycznej scenie. Zespół ten powstał w 2017 roku pod nazwą Idle Hands, a już rok później ukazała się świetnie przyjęta EPka "Don't Waste Your Time". Ta amerykańska grupa łącząc gotycki heavy metal z punkową furią stworzyła nową, świeżą jakość, co najlepiej słychać na ich pierwszej studyjnej pełnowymiarowej płycie, "Mana" (2019). We wrześniu tego roku ukazał się drugi album grupy, "Strength", który jest jeszcze bardziej dojrzałą kontynuacją unikalnego stylu zespołu.

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl