Książka, która odsłoni Ci kulisy managementu muzycznego

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Książka, która odsłoni Ci kulisy managementu muzycznego

"MANAGER MUZYCZNY. Podręcznik z komentarzem artystów i przedstawicieli branży muzycznej" to pierwsza pozycja w Polsce dedykowana artystom chcącym samodzielnie kierować swoją karierą oraz managerom muzycznym i osobom aspirującym do tego zawodu.

Książka, która swą premierę miała 23 listopada, jest zbiorem wskazówek i dobrych praktyk rekomendowanych przez przedstawicieli polskiej branży znających rynek muzyczny od podszewki. Zawiera charakterystykę pracy managera muzycznego, jego codzienne wyzwania oraz najważniejsze punkty strategii budowania kariery. To także rzucenie światła na ogólną kondycję zawodu oraz zachęcenie do dalszego dialogu na temat rozwoju tej profesji.

W rozmowach udział wzięli: Aga Zaryan, Kuba Badach, Tomasz „Grubson” Iwanca, Marek Napiórkowski, Leszek Możdżer, Alicja Myśliwiec, Gabi Drzewiecka, Paweł Potoroczyn, Robert Piaskowski, Bartek Stolarek, Krzysztof Maj, Marcin „Tytus” Grabski, Bogdan Waszkiewicz, Kuba Kubiczek, Joanna Krawiec, Kinga Janowska, Paweł Orski, Tomasz Gajewski.

"Show-business, światowy czy polski, to labirynt, który zaprasza i kusi, ale w którym nietrudno się zgubić. Marta Sołtys stworzyła niezastąpiony przewodnik, a kolejne tajemnice branży odsłaniają jej doświadczeni przedstawiciele oraz sami artyści. Lektura obowiązkowa dla managerów i nie tylko!"

- mówi Daniel Wyszogrodzki (tłumacz i autor, dziennikarz muzyczny)

Marta Sołtys – manager muzyczny...

...coach i doradca zawodowy Ms Muse Artist Management. Z pasją oscyluje pomiędzy biznesem a subtelnością świata artystycznego. Poprzez holistyczne spojrzenie wspiera artystów w kreowaniu optymalnej ścieżki rozwoju kariery, zestrojonej z ich potencjałem i potrzebami. Ma na swoim koncie organizację oraz koordynację tras koncertowych polskich i międzynarodowych składów muzycznych. Producent wykonawczy i koordynator kreatywny wydawnictw płytowych. Manager Kacpra Smolińskiego; do roku 2020 prowadziła wyłączny management Marka Napiórkowskiego. Reprezentowała projekty koncertowe takich artystów, jak Natalia Kukulska, Kuba Badach, Krzysztof Herdzin, Artur Lesicki. Ukończyła Doradztwo zawodowe i personalne na WSKiZ oraz Ekonomię globalną i menadżerską na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Informacje o książce "MANAGER MUZYCZNY. Podręcznik z komentarzem artystów i przedstawicieli branży muzycznej":

  • Autor: Marta Sołtys
  • Projekt okładki: Patrycja Kostyra
  • Zdjęcia: Sisi Cecylia

Książka dostępna w sprzedaży na: www.managermuzyczny.pl
Wydawca: Ms Muse Marta Sołtys: www.msmuse.pl