Glenn Tipton znowu zagrał z Judas Priest

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Glenn Tipton znowu zagrał z Judas Priest

Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, wynikającego z choroby Parkinsona w 2018 roku, gitarzysta Judas Priest, Glenn Tipton zrezygnował z grania koncertów z zespołem.

Choroba Parkinsona została zdiagnozowana u Tiptona 10 lat wcześniej, jednak nie wpływała ona - przynajmniej oficjalnie - na muzyczne działania gitarzysty. Niestety, jak wynikało z oficjalnego oświadczenia zespołu, postępująca choroba sprawiła, że Glenn Tipton jest w stanie wykonywać na żywo jedynie mniej wymagające utwory formacji. Właśnie dlatego gitarzysta podjął trudną decyzję o zaprzestaniu koncertowej działalności. Jego miejsce w na koncertach zajął znany producent (m.in. najnowszego albumu Judas Priest, "Firepower") i gitarzysta Andy Sneap.

Glenn Tipton powiedział wtedy:

Chciałbym przekazać wszystkim, że najważniejsze jest, aby Judas Priest kontynuował trasę, a ja nie odchodzę z zespołu - po prostu moja rola uległa zmianie. Nie wykluczam, że pojawię się jeszcze na scenie, aby zagrać kilka kawałków Priest. Dlatego nie mogę się już doczekać, aby w niedalekiej przyszłości ponownie spotkać się ze wspaniałymi metalowymi maniakami.

Glenn Tipton znowu zagrał z Judas Priest

Słynny muzyk dotrzymał słowa. 15 sierpnia podczas festiwalu Bloodstock Open Air , który odbył się w Catton Park w Walton-on-Trent w Wielkiej Brytanii, Glenn Tipton zagrał ponownie z Judas Priest. Obchodzące 50-lecie brytyjskie legendy heavy metalu na swój pierwszy od ponad dwóch lat koncert przygotowały wiele muzycznych niespodzianek. Setlista prezentowała się następująco:

 1. One Shot At Glory (live debut)
 2. Lightning Strike
 3. You've Got Another Thing Comin'
 4. Exciter (first time since 2005)
 5. Turbo Lover
 6. Hell Patrol (first time since 2009)
 7. Halls Of Valhalla
 8. The Sentinel
 9. Rocka Rolla (first time since 1976)
 10. Victim Of Changes
 11. Desert Plains
 12. A Touch Of Evil (first time since 2005)
 13. Dissident Aggressor (first time since 2009)
 14. Blood Red Skies (first time since 2012)
 15. Invader (live debut)
 16. Painkiller
 17. The Hellion / Electric Eye
 18. Hell Bent For Leather
 19. Metal Gods (with Glenn Tipton)
 20. Breaking The Law (with Glenn Tipton)
 21. Living After Midnight (with Glenn Tipton)


foto: domena publiczna