Glenn Tipton rezygnuje z koncertowania

Newsy
Glenn Tipton rezygnuje z koncertowania

Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, wynikającego z choroby Parkinsona, gitarzysta Judas Priest, Glenn Tipton zrezygnował z grania koncertów z zespołem.

Choroba Parkinsona została zdiagnozowana u Tiptona już 10 lat temu, jednak do tej pory nie wpłynęła ona - przynajmniej oficjalnie - na muzyczne działania gitarzysty. Niestety, jak wynika z oficjalnego oświadczenia zespołu, postępująca choroba sprawiła, że Glenn Tipton jest w stanie wykonywać na żywo jedynie mniej wymagające utwory formacji. Właśnie dlatego gitarzysta podjął trudną decyzję o zaprzestaniu koncertowej działalności. Jego miejsce w na koncertach zajmie znany producent (m.in. najnowszego albumu Judas Priest, "Firepower") i gitarzysta Andy Sneap.

Glenn Tipton: "Chciałbym przekazać wszystkim, że najważniejsze jest, aby Judas Priest kontynuował trasę, a ja nie odchodzę z zespołu - po prostu moja rola uległa zmianie. Nie wykluczam, że pojawię się jeszcze na scenie, aby zagrać kilka kawałków Priest. Dlatego nie mogę się już doczekać, aby w niedalekiej przyszłości ponownie spotkać się ze wspaniałymi metalowymi maniakami."

"W ciągu ostatnich lat mieliśmy zaszczyt być świadkami determinacji i niezachwianemu oddaniu Glena, które odzwierciedlały jest pasję i wiarę w siebie podczas pisania i nagrywania i grania muzyki z Priest. To prawdziwy metalowy bohater" - oświadczyli koledzy z zespołu. "Nie jesteśmy zaskoczeni nieustępliwością Glenna w kwestii dokończenia trasy promującej "Firepower" i dziękujemy Andy'emy za dołączenie do nas i urzeczywistnienie życzenia Glenna. Tak jak powiedział, my również nie możemy się doczekać kiedy dołączy do nas w każdym czasie i miejscu na trasie. Kochamy cię Glenn."

Najnowszy, osiemnasty album Judas Priest będzie zatytułowany "Firepower" i ukaże się 9 marca nakładem wytwórni Epic. W realizacji następcy "Redeemer of Souls" z 2014 roku wzięli udział producenci Tom Allom i Andy Sneap, dla którego to pierwsza okazja do współpracy z brytyjską grupą. Allom w przeszłości współpracował już z Judas Priest, a ostatnim wspólnym studyjnym albumem był "Ram It Down" z 1988 roku. Okładkę płyty stworzył Claudio Bergamin.

Album zapowiada kompozycja "Lightning Strike", do której powstał teledysk.

 

Lista utworów

01. Firepower
02. Lightning Strike
03. Evil Never Dies
04. Never The Heroes
05. Necromancer
06. Children of the Sun
07. Guardians
08. Rising From Ruins
09. Flame Thrower
10. Spectre
11. Traitors Gate
12. No Surrender
13. Lone Wolf
14. Sea Of Red

Zdjęcie: Asia Kubicka