Premiera nowego singla Within Temptation

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Premiera nowego singla Within Temptation

Ciężki. To prawdopodobnie pierwsze słowo, które przychodzi na myśl, słuchając zupełnie nowego utworu "Shed My Skin" zespołu Within Temptation.


Piosenka powstała we współpracy z niemiecką metalcore’ową grupą Annisokay. "Shed My Skin" opiera się na melodyjnych liniach wokalnych Sharon, a frontmani Annisokay, Rudi i Christoph, dodają kolejną warstwę płynących z serca wokali i utwór rozwija się w absolutnie porażający metalowy hymn.

Within Temptation to zespół, który kochamy i którego słuchamy od wielu, wielu lat. Możecie sobie wyobrazić, jak byliśmy oszołomieni, kiedy skontaktowali się z nami i zapytali, czy chcemy wystąpić na ich kolejnym singlu – tylko dlatego, że też kochają naszą muzykę! Jesteśmy niezmiernie dumni z bycia częścią tej niesamowitej piosenki i naprawdę mamy nadzieję, że ludzie pokochają ją tak samo jak my.

- mówi Christoph Wieczorek.

"Shed My Skin’ obraca się wokół radzenia sobie z nieuniknionymi zmianami w życiu. Chodzi o to, by stać się osobą, którą mamy być, nawet jeśli oznacza to utratę ludzi, których kochamy, od których się oddaliliśmy. Prawdziwy rozwój zaczyna się tam, gdzie kończą się strefy komfortu i właśnie o o tym jest ta piosenka: jeśli się nie zmieniamy, nie rozwijamy się. Jeśli się nie rozwijamy, tak naprawdę nie żyjemy".

– dodaje Sharon.

Premiera nowego singla Within Temptation

Posłuchaj Within Temptation - "Shed My Skin" (featuring Annisokay)


Lubimy poszerzać nasze horyzonty i ciągle znajdować nową muzykę i zespoły, które nas inspirują. Annisokay wnosi super odświeżające brzmienie, które absolutnie kochamy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ci utalentowani faceci chcieli połączyć siły z nami na potrzeby naszego nowego singla!

- dodaje Sharon

"Shed My Skin" to trzeci z serii samodzielnie wydanych singli przez Within Temptation, które prowadzić mają do płyty. Trasa Worlds Collide Tour 2021 została przesunięta na 2022 rok, a zespół dalej tworzy, koncentrując się na pisaniu i zamierza wydać więcej utworów w tym roku.