Marcin Pendowski miał wypadek. Jest w śpiączce farmakologicznej

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Marcin Pendowski miał wypadek. Jest w śpiączce farmakologicznej

Basista i autor warsztatów basowych w Gitarzyście - Marcin Pendowski - miał wypadek i jest w śpiączce farmakologicznej, wierzących prosimy o modlitwę, niewierzących o słanie dobrej energii w jego intencji.

Informacja o Marcinie Pendowskim pojawiała się 9 czerwca 2021 roku na stronie znanego muzyka. Czytamy w niej między innymi:

Kochani, Marcin Pendowski miał wypadek, jest w śpiączce farmakologicznej. (...) A przede wszystkim trzymajmy wszyscy kciuki za przyjaciela.


Marcin Pendowski jest jednym z najlepszych polskich basistów. Jako członek gotyckiej formacji Artrosis doczekał się dwukrotnej nominacji do nagrody Fryderyka. Pendofsky jako pierwszy współczesny basista – solista zdecydował się nagrać album na starych zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. Pendofsky został nagrodzony nagrodą Mateusza Trójki w 2015 roku w kategorii – debiut jazzowy. Muzyk jest również współkompozytorem pierwszej produkcji dla Discovery Channel, muzyki do filmu „ Solidarność. Początek Rewolucji”. Pendowski współpracował i z wieloma artystami sceny jazzowej: Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.

Obecnie poza autorskim projektem Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym dostał Złotą i Platynową płytę za album "Mamut", a obecnie promuje płytę grupu "Drony". Wieloletni współtwórca magazynu Basista, gdzie prowadzi warsztaty basowe, testy starych instrumentów i wywiady z muzykami.