Sezamkova debiutuje z "Pirates Of Truth"

Newsy

Szymon Kubicki

Sezamkova debiutuje z "Pirates Of Truth"

Już od wczoraj jest dostępna debiutancka płyta zespołu Sezamkova, zatytułowana "Pirates Of Truth".

"Pirates Of Truth" to materiał skomponowany w latach '90, który nigdy nie został zarejestrowany. Muzyka zespołu w oldschoolowym stylu łączy rocka, thrash i heavy metal, wplatając w to elementy jazzu i funky. Klimat ostatniej dekady XX wieku słychać też w sposobie produkcji. Grupie udało się utrzymać oryginalny sound i klimat kompozycji unikając pokus cyfrowych możliwości dzisiejszego studia.

Sezamkova powstała w 1990 roku. Muzycy zaczęli swoją wspólną podróż kiedy mieli po 14, 15, 16 lat – wtedy jeszcze pod nazwą Ulica Sezamkowa. Długie godziny spędzone na próbach zaowocowały tym, że zaczęli się pojawiać i wygrywać lokalne, a także ogólnopolskie przeglądy. Otwierali koncerty takich kapel jak Acid Drinkers (kilka razy - wspólna mini trasa koncertowa Acid Drinkers - Rebel On The East Tour), Houk i Illusion. Wszystko to wydarzyło się zanim osiągnęli pełnoletniość. W nagrodę za wygranie jednego z przeglądów udało im się nagrać pierwsze demo. Wtedy zainteresował się nimi człowiek, który współpracował blisko z Acid Drinkers. Zaproponował kontrakt na wydanie trzech płyt, jednak zespół go odrzucił i płyty w końcu nie udało się wydać. Przez następne lata muzyków rozrzuciło po Polsce i świecie. Skład Sezamkovej zmieniał się, ale zespół nieustannie koncertował. Między innymi na dużej scenie Przystanku Woodstock w Żarach, w 1999 roku.

Materiał na pierwszą płytę zespołu przeleżał w szufladzie ponad 20 lat. Teraz grupa dokończyła to, co zaczęła wiele lat temu i nagrała album w czteroosobowym składzie. Album "Pirates Of Truth" jest już od wczoraj dostępny do odsłuchu.

 

Zespół już planuje wydanie kolejnego albumu, a nowe numery czekają w kolejce do nagrania.

Sezamkova:
Marcin 'Botul' Mikulski - wokal, gitara
Michał 'Mullek' Krasoń - gitara, wokal
Krzysztof 'Kris' Grabań - bas, wokal
Piotr Kurczuk - perkusja