Kreator zapowiada kolekcję "Under The Guillotine"

Newsy
Kreator zapowiada kolekcję "Under The Guillotine"

W lutym 2021, nakładem wytwórni BMG ukaże się wyjatkowe wydawnictwo formacji Kreator, "Under The Guillotine", w postaci boxsetu oraz kompilacji starszych nagrań.

Historia Kreatora jest jak lot odrzutowcem: zespół błyskawicznie wzbił się na wyżyny thrash metalowej elity. Zaczynali skromnie w niemieckim Essen, gdzie we wczesnych latach '80 Mille Petrozza, Jürgen Reil (znany jako Ventor) i Roberto Fioretti powołali do życia Tormentor. Ich demówki "Blitzkrieg" i "End Of The World" przechodziły z rąk do rąk w ówczesnym muzycznym undergroundzie i w ten sposób zespół zaistniał w międzynarodowej społeczności fanów metalu. Fama przyniosła zainteresowanie początkującej wówczas niemieckiej wytwórni Noise Records, z którą zespół, już pod szyldem Kreator, podpisał kontrakt. Efektem tej umowy było sześć studyjnych albumów, dzięki którym Kreator zyskał miano jednego z najbardziej wpływowych zespołów thrash metalowej sceny, utrzymując tę pozycję do dziś.

 

Surowość i brutalność debiutanckiej płyty formacji "Endless Pain" (1985) momentalnie przyciągnęła uwagę fanów metalu. Wydany w kolejnym roku drugi album "Pleasure To Kill", uważany jest za pierwszy z ‘klasyków’ zespołu. Wprowadzając zróżnicowane tempo w swoich utworach, a przy tym nie rezygnując z niezwykle agresywnego brzmienia i szybkości kompozycji, muzycy bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę samym sobie i innym grupom. Mimo to kolejna płyta, "Terrible Certainty" (1987) dodatkowo ugruntowała reputację Kreatora na scenie, podobnie jak wydany w 1989 roku jego następca "Extreme Aggression", po dziś dzień najlepiej sprzedający się krążek zespołu. Ale mimo tego sukcesu, to kolejny album "Coma Of Souls" (1990) uchodzi za ich opus magnum i materiał, który ostatecznie scementował pozycję Kreatora jako klasyków thrash metalu. Potem zespół zaczął grać bardziej zróżnicowaną muzykę co słychać na jego najbardziej eksperymentalnej płycie, "Renewal" z 1992 roku - ostatniej, która ukazała się nakładem Noise Records.

Box set "Under The Guillotine", który ukaże się 26 lutego 2021 roku, celebruje dyskografię Kreatora jako perłę w koronie wydawnictwa Noise Records i jest kolekcją dokumentującą pierwszą dekadę działalności zespołu. Wydawnictwo zawiera:

• "Endless Pain" (kolorowy swirl winyl z oryginalną okładką i wewnętrzną kopertą)
• "Pleasure To Kill" (kolorowy splatter winyl z oryginalną okładką i wewnętrzną kopertą)
• "Terrible Certainty" (kolorowy splatter winyl z oryginalną okładką i wewnętrzną kopertą z tekstami)
• "Extreme Aggression" (dwukolorowy, czarno-pomarańczowy winyl z oryginalną okładką i wewnętrzną kopertą z tekstami)
• "Coma Of Souls" (kolorowy splatter winyl z oryginalną okładką i wewnętrzną kopertą z tekstami)
• "Renewal" (kolorowy swirl winyl z oryginalną okładką i wewnętrzną kopertą z tekstami)
• "Some Pain Will Last" DVD zawierające: mini dokument ‘From The Vault’, dwa wcześniej nie wydane koncerty oraz ‘Live In East Berlin’ z 1990 r. zremiksowany przez Andy’ego Sneapa
• 40 stronicową książeczkę Bringer Of Torture 12" x 12" ze zdjęciami, wypowiedziami, tekstami utworów z pierwszej dekady zespołu (w tym nigdy niepublikowane zdjęcia z tego okresu!)
• Reprodukcja kasety demo Tormentor "End Of The World"
• USB pendrive w kształcie figurki demona - logo zespołu, zawierający MP3 ze wszystkimi utworami z rozszerzonych wersji albumów

Wszystkie elementy boksu zapakowano w twarde pudełko. Pierwsze 250 zamówień bezpośrednio ze sklepu Noise Records zawierać będzie dodatkową grafikę z podpisem Mille Petrozzy. Link do przedsprzedaży.

Dostępne będą również formaty:

• "Under The Guillotine – The Noise Anthology": podwójny winyl z kolekcją 18 klasycznych utworów Kreatora z okresu Noise Records wydany na kolorowym splatter winylu. Wydanie zawiera rzadko i nigdy niepublikowane zdjęcia

• "Under The Guillotine – The Noise Anthology": podwójny CD z kolekcją 30 klasycznych utworów Kreatora z okresu Noise Records w twardej kartonowej okładce

Obydwie wersje zawierają rzadko publikowane utwory oraz remixy.