Navvie - nowy utwór Lunatic Soul

Newsy
Navvie - nowy utwór Lunatic Soul

Lunatic Soul prezentuje drugi utwór zapowiadający najnowszy album „Through Shaded Woods”, który ukaże się w listopadzie.

Lunatic Soul to solowy studyjny projekt muzyczny, za którym stoi Mariusz Duda, polski muzyk, wokalista i multiinstrumentalista, lider progrockowego Riverside. Już 13 listopada 2020 ukaże się nowy, siódmy album Lunatic Soul zatytułowany "Through Shaded Woods”.

"Chciałem nagrać płytę dynamiczną, na której dużo się dzieje - mówi Mariusz Duda - i gdzie mamy sporą dawkę muzyki związanej z transowym, mrocznym folkiem. Znalazły tu ujście wszystkie moje inspiracje m.in. Dead Can Dance czy szwedzką Hedningarną.   „Shaded Woods” to nasze najgorsze traumy i koszmary, to nasze najtrudniejsze życiowe momenty. To również symbolika naszych obecnych, trudnych czasów. Przejście przez ten mroczny las ma symbolizować ich przezwyciężenie. Mam nadzieję, że ten nowy utwór, jak i cała nadchodząca płyta, będzie taką pochodnią, która nie dość, że pomoże nam oświetlić mrok, to jeszcze przyda się do odganiania potworów."

Drugim utworem zapowiadającym krążek jest "Navvie", do którego powstał teledysk.  

 

"Pisane po polsku "Nawie" a po angielsku "Nav" to inaczej słowiańskie zaświaty, również określenie dusz zmarłych. Jest mi więc bardzo miło powitać wszystkich w moich muzycznych zaświatach. Najnowszy album Lunatic Soul "Through Shaded Woods" mówi o wydostaniu się z nich, o przejściu na drugą stronę, o drugiej szansie, o powrocie do życia.

Obecne na grafice płyty i w najnowszym teledysku "tańczące dusze" sprawiają, że świat zmienia swój kolor na zielony. A kolor zielony to kolor uzdrowienia, nadziei i wolności. W tych niezwykle trudnych czasach życzę dzisiaj każdemu z nas przede wszystkim uzdrowienia, nadziei i wolności".

Wcześniej do odsłuchu trafiła kompozycja "The Passage"

 

„Through Shaded Woods” ukaże się w wersji 1LP, 1 CD i w specjalnej rozszerzonej wersji 2CD zawierającej między innymi suitę „Transition II”, będzie też dostępny w streamingu i na wszystkich platformach cyfrowych.

Lista utworów:

1. Navvie
2. The Passage
3. Through Shaded Woods
4. Oblivion
5. Summoning Dance
6. The Fountain

Bonus disc
1. Vyraj
2. Hylophobia
3. Transition II

W Polsce album ukaże się dzięki Mystic Production.