"Shot In The Dark" - nowy singiel AC/DC!

Newsy
"Shot In The Dark" - nowy singiel AC/DC!

Do odsłuchu trafił singiel AC/DC "Shot In The Dark" zapowiadający nowy album zespołu, zarejestrowany w starym składzie muzyków.

Najnowsza płyta AC/DC nosi tytuł "Power Up" i ukaże się 13 listopada. Do zespołu powróciła stara gwardia, i następca "Rock Or Bust" z 2014 roku powstał w następującym składzie: Brian Johnson (wokal), Phil Rudd (perkusista), Cliff Williams (bas), Angus Young (gitara) i Stevie Young (gitara). Materiał został nagrany w czasie sześciu tygodni na przełomie sierpnia i września 2018 roku w Warehouse Studios w Vancouver z producentem Brendanem O'Brienem, który odpowiadał również za "Rock Or Bust" i wcześniejszy "Black Ice" z 2008 roku.

Płyta miała ukazać się wcześniej, jednak pandemia koronawirusa wstrzymała plany wydawnicze. "Mieliśmy nadzieję wydać album, zanim to wszystko się wydarzyło" - mówi Angus Young. "Zbieraliśmy pomysły na opakowanie wydania i promocyjne teledyski. A potem pojawił się wirus. To trochę wstrzymało wszystkich."

Album zapowiada utwór "Shot In The Dark". "Byłem bardzo zadowolony, kiedy po jego usłyszeniu wytwórnia uznała, że to bardzo mocny utwór i właśnie jego ludzie powinni poznać w pierwszej kolejności."

 

"Power Up" będzie dostępny w wielu konfiguracjach, które skierowanych zarówno do kolekcjonerów, jak i zagorzałych fanów, w tym wersje cyfrowe, CD i deluxe. Limitowana edycja, jedyny w swoim rodzaju, luksusowy zestaw „Power Up” będzie wyposażony w migające neonowe logo AC/DC oraz wbudowany głośnik, odtwarzający początkowe dźwięki "Shot In The Dark". W pudełku znajdzie się CD w miękkim opakowaniu z 20-stronicową książeczką z ekskluzywnymi zdjęciami, a także kabel USB do ładowania boxu. Wersja LP zostanie wytłoczona na 180-gramowym winylu i umieszczona w składanej obwolucie. LP w limitowanych edycjach będą dostępne u wybranych sprzedawców w całym kraju, a także w sklepie internetowym zespołu. Album będzie dostępny również na wszystkich platformach cyfrowych.

Lista utworów:

01. Realize
02. Rejection
03. Shot In The Dark
04. Through The Mists Of Time
05. Kick You When You’re Down
06. Witch's Spell
07. Demon Fire
08. Wild Reputation
09. No Man’s Land
10. Systems Down
11. Money Shot
12. Code Red

Powiązane artykuły