Josh Klinghoffer zapowiada nowy album Pluralone

Newsy
Josh Klinghoffer zapowiada nowy album Pluralone

Już w październiku ukaże się drugi, wydany pod szyldem Pluralone, album byłego gitarzysty Red Hot Chili Peppers, Josha Klinghoffera.

Płyta nosi tytuł „I Don't Feel Well” i zostanie wydana 16 października nakładem Org Music. Będzie to pierwszy album wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Josha Klinghoffera od czasu opuszczenia Red Hot Chili Peppers, i jego drugi krążek od czasu premiery docenionego przez krytyków „To Be One With You”, który ukazał się w listopadzie 2019 roku.

Można już posłuchać pierwszego singla z płyty, „The Night Won't Scare Me”. Jak mówił Klinghoffer w jednym z wywiadów, utwór zaczyna się od progresji akordów, którą pierwotnie napisał, będąc jeszcze w RHCP, ale ukończył w przypływie kreatywności po odejściu z grupy.

 

"To szalony czas" - mówi Klinghoffer o nowej płycie. "Ten album powstał w trakcie i w wyniku całkowicie nowych doświadczeń. Mam nadzieję, że chociaż częściowo oddaje to jak czuliśmy się w tym okresie. Poczuję się lepiej, gdy to wszystko będzie już za nami".

Lista utworów:

01. Red Don't Feel
02. The Night Won't Scare Me
03. Carry
04. The Report
05. Steal Away
06. Mother Nature
07. Knowing You
08. Plank
09. Don't Have To
10. I Hear You

Zdjęcie: Robert Wilk