Nowy projekt Wojtka Jabłońskiego

Newsy
Nowy projekt Wojtka Jabłońskiego

Wojtek Jabłoński kompozytor i gitarzysta zespołu Kult, po sukcesie płyty Kazik „Zaraza", wypuszcza właśnie pierwszą edycję swojego autorskiego projektu muzycznego „iWojtek".

Ideą projektu jest promocja zdolnych, nieznanych szerszej publiczności wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek Jabłoński wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki i tekstów po teledyski. Są to: Alex Magiera, Basia Kuhn, Daniel Bruhl, Domi M., Ewa Janiszewska, Julia Kordylak, Miss Aicha, Ola Duda, Radek Staryńszczak, Wiktoria Zełep.


Jabłoński ma nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie pomoże wszystkim spełnić ich marzenia i zaistnieć w świecie muzycznym.

Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego.

Można już zobaczyć teledysk do pierwszego utworu zatytułowanego „Witam Każdy dzień".

 

Kolejne piosenki wypuszczane będą w odstępach dwu-trzy tygodniowych. Single będą wkrótce dostępne także w streamingu.

Aktualności dotyczące projektu: https://www.facebook.com/GoodVibeProduction

Zdjęcie główne: Robert Wilk