„Violent Sun" - nowy singiel Everything Everything

Newsy
„Violent Sun" - nowy singiel Everything Everything

Everything Everything udostępnili swój nowy singiel i klip „Violent Sun". Utwór miał premierę w programie Annie Mac jako Hottest Record.

To najnowsza kompozycja zapowiadająca piąty album zespołu zatytułowany „Re-Animator", który ukaże się 11 września. „Violent Sun" jest utworem zamykającym nowy album, który, jak mówi frontman grupy, Jonathan Higgs, „opowiada o przeczuciu, że zbliża się coś strasznego, a ty chcesz zatrzymać czas. To ostatnia piosenka wieczoru i ostatnia piosenka twojego życia. Masz tylko te cztery minuty, więc zrób to!"

Zespół nakręcił nowe video samodzielnie: korzystając z kamery GoPro, każdy muzyk formacji filmował siebie biegnącego przez swoją miejscowość podczas lockdownu. Bliższe spojrzenie ujawnia subtelne odniesienie do traumatycznego momentu w najnowszej historii Everything Everything. W dniu, w którym ogłoszono lockdown, spaliło się miejsce, gdzie zespół przechowywał swój sprzęt w Manchesterze. Everything Everything użyli niektórych spalonych instrumentów w tym klipie. Tak jak poprzednie klipy promujące „Re-Animator", wizualizacja „Violent Sun" została wyreżyserowana przez Higgsa.

 

Data wydania albumu „Re-Animator" została przesunięta na 11 września. „Pojawiła się okazja, by stworzyć coś wyjątkowego na premierę albumu, a ze względu na komplikacje związane z pandemią zajmuje to więcej czasu. Nie możemy się doczekać, aż posłuchacie albumu, z którego jesteśmy bardzo dumni!".

W ramach promocji albumu Everything Everything zagrają w marcu swoją pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Irlandii.