Posłuchaj nowego albumu Kiko Loureiro "Open Source"

Newsy
Posłuchaj nowego albumu Kiko Loureiro "Open Source"

Do odsłuchu trafił już w całości najnowszy solowy album Kiko Loureiro, zatytułowany "Open Source".

Piąty solowy album Kiko Loureiro, następca krążka "Sounds of Innocence" z 2012 roku, nosi tytuł "Open Source" i ukazał się 10 lipca. Gitarzysta rozpoczął pracę nad materiałem we wrześniu 2019 roku i kontynuował ją w przerwach od aktywności w szeregach Megadeth.

Płyta została zarejestrowana w składzie: Kiko Loureiro (gitary i klawisze), Felipe Andreoli (bas), Bruno Valverde (perkusja) i Maria Ilmoniemi (klawisze i Hammondy). Gościnnie pojawili się perkusista Virgil Donati, basista Living Colour, Doug Wimbish a także Mateus Asato (w utworze "Liquid Times") i Marty Friedman (w kompozycji "Imminent Threat"). Krążek został wyprodukowany przez Kiko za miks odpowiada Dennis Ward, a mastering to dzieło Jürgena Lusky. Okładkę stworzył Gustavo Sazes (Machine Head, Amaranthe, Arch Enemy).

 

Mówi Kiko Loureiro: "Przez ostatnie pięć lat ciągle byłem porównywany do Marty Friedmana, a Marty jest wspaniałym muzykiem - nie tylko świetnym gitarzystą, ale także niesamowitym artystą. Jestem wielkim fanem jego solowej twórczości, Cacophony oraz, oczywiście, lat spędzonych przez niego w Megadeth. Miałem okazję spotkać go dwa razy i odbyć pogadać o życiu i muzyce. Na nowy album zaprosiłem do gościnnego występu kilku artystów i gitarzystów, a wśród nich zgadnijcie kogo? Jednym z nich jest Marty Friedman. Bardzo się cieszę z tego powodu, a Marty oczywiście nagrał niesamowite solo w jednej z moich piosenek. Dziękuję, Marty”.

Lista utworów:

01. Overflow
02. EDM (e-Dependent Mind)
03. Imminent Threat
04. Liquid Times
05. Sertão
06. Vital Signs
07. Dreamlike
08. Black Ice
09. In Motion
10. Running With The Bulls
11. Du Monde

 

Foto: Robert Wilk