Zobacz wywiad z Mariuszem Goli (video)

Newsy
Zobacz wywiad z Mariuszem Goli (video)

Zobacz nasz wywiad z Mariuszem Goli - gitarzystą i artystą ulicznym, endorserem gitar marki Ortega.

Mariusz Goli to gitarzysta i artysta uliczny urodzony w Poznaniu. Występuje także w Katowicach oraz innych polskich miastach. Rozpoczął grę na gitarze w wieku piętnastu lat, ale swoją przyszłość związał z tym instrumentem siedem lat temu. Uwielbia bezpośredni kontakt z publicznością, występowanie to jego sposób na życie, a największą satysfakcję dają mu koncerty uliczne. Jego muzykę można również usłyszeć w klubach, pubach i restauracjach.

"Komentarze od ludzi to moje paliwo. Wcale nie bilon, który wpada, tylko dobre słowo ludzi, którzy do mnie podchodzą i z którymi rozmawiam" - mówi Mariusz. "Inspiruję ludzi. Często podchodzą do mnie na ulicy i mówią: 'Wczoraj cię słuchałem, a dzisiaj wszedłem do sklepu i po 20 latach kupiłem sobie gitarę i zacząłem grać".

 

Muzyka Mariusza jest bardzo spontaniczna. Artysta uwielbia improwizować, a w swoich dziełach stara się zawrzeć zarówno elementy flamenco, jak i wszelkiego rodzaju muzykę ludową. Wciąż szuka własnego stylu, próbując odkryć nowe techniki.

Oprócz gry na gitarze Mariusz Goli komponuje muzykę instrumentalną / symfoniczną do filmów i gier. W 2016 roku wydał swoją pierwszą płytę „Road Into The Unknown”. Kolejny album „Orchestra In My Mind” ukazał się w 2019 roku. W 2018 roku skomponował muzykę do filmu „On the Run” w reżyserii Beaty Dzianowicz. W 2020 roku stworzył muzykę do gry VR „The Wizards - Dark Times”. Jest endorserem gitar Ortega.