Grounds - posłuchaj nowego singla Idles

Newsy
Grounds - posłuchaj nowego singla Idles

Do odsłuchu trafił właśnie drugi singiel zapowiadający nowy, nadchodzący album formacji Idles.

Trzeci krążek brytyjskiej grupy będzie nosić tytuł "Ultra Mono" i ukaże się 25 września nakładem Partisan Records. Materiał został zarejestrowany w Paryżu i wyprodukowany przez Nicka Launay (Nick Cave, Yeah Yeah Yeahs, Arcade Fire) i Adama Greenspana (Anna Calvi, Cut Copy). Zespół współpracował z Kenny Beatsem, który odpowiadał za programming, a w roli gości pojawili się frontman Savages, Jehnny Beth (w utworze "Ne Touche Pas Moi") a także Warren Ellis (Nick Cave and the Bad Seeds), David Yow (The Jesus Lizard) i Jamie Cullum.

Następcę świetnie przyjętego krążka "Joy as an Act of Resistance" z 2018 roku anonsował wcześniej utwór Mr. Motivator. Teraz możemy zapoznać się w drugą zapowiedzią krążka, kompozycją "Grounds", którą Idles prezentował już na żywo podczas koncertów pod koniec ubiegłego roku. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Roba Frencha.

 

"Grounds" to utwór ucieleśniający wiarę w siebie, który nam tę wiarę zapewnił. Kontruderzenie we wszystkie narastające w nas wątpliwości wywołane całym hałasem, który tak łatwo powstał w związku z zespołem - mówi frontman Idles, Joe Talbot "Chcieliśmy wydobyć dźwięk naszych serc, marszowego zespołu uzbrojonego w młot pneumatyczny i uśmiech. Pragnęliśmy, aby był to dźwięk naszego startującego silnika. Więc to zrobiliśmy."

 

Lista utworów:

1. War
2. Grounds
3. Mr. Motivator
4. Anxiety
5. Kill Them With Kindness
6. Model Village
7. Ne Touche Pas Moi
8. Carcinogenic
9. Reigns
10. The Lover
11. A Hymn
12. Danke