Kult Mogił zapowiada drugi album

Newsy
Kult Mogił zapowiada drugi album

Blisko trzy lata od wydania ostatniego mini-albumu „Portentaque", death metalowy Kult Mogił powraca z nowym, tym razem pełnowymiarowym krążkiem. Premiera płyty już w najbliższy piątek.

Album zatytułowany „Torn Away The Remains of Dasein" ukaże się już 6 czerwca nakładem Pagan Records. Płyta została nagrana w nowym składzie (wzmocnionym o wokalistę Deimosa oraz gitarzystę Rzułtego), który wygenerował nową energię i skierował styl grupy w kierunku bardziej klasycznego, by nie powiedzieć oldschoolowego death metalu w klimacie lat '90.

Album promuje utwór Idols in Blood:

 

"Zamiast podążać za trendami modnego grania my zmierzamy w przeciwnym kierunku, cofając się do korzeni death metalu jeszcze bardziej niż poprzednio. To nasz najbardziej esencjonalny materiał, pozbawiony warstw mułu i innych dodatków znanych z poprzednich wydawnictw. Zależało nam na tym aby nowe utwory, ogołocone z tych ozdobników, broniły się mocnymi, nośnymi riffami. To płyta pozbawiona w 100% chęcią bycia awangardową lub odkrywczą. Burzymy poprzednio wypracowana formułę aby na jej gruzach oddać hołd klasykom gatunku".

Okładkę płyty zdobi grafika autorstwa Sarsa, który jest twórcą całej oprawy wizualnej. Za miks i mastering materiału odpowiedzialne jest Satanic Audio i Hardor Grunberg.

"Torn Away The Remains of Dasein" ukaże się w formatach: CD, LP oraz wersji elektronicznej.

Lista utworów:
1. Hunger of Pride
2. White Death Implosion
3. Torment of Dasein
4. Idols in Blood
5. A Wax Reverie
6. Fountain of Affliction

Powiązane artykuły