Sold My Soul zapowiada nowego singla

Newsy
Sold My Soul zapowiada nowego singla

Rockowy kwartet Sold My Soul jak i inne zespoły nie gra obecnie koncertów. Natomiast członkowie grupy nie siedzą bezczynnie i przygotowali premierę nowego singla, zatytułowanego "Pusto".

Utwór został napisany przez Smoka Smoczkiewicza w połowie marca, czyli już w sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Ciekawostką jest, że to pierwsza akustyczna kompozycja w ośmioletniej historii zespołu. W dodatku tekst piosenki powstał w języku polskim, co w Sold My Soul było do tej pory rzadkością. Utwór nosi tytuł "Pusto" i częściowo również nawiązuje do obecnej sytuacji, skłaniając do refleksji.

"...Kiedy zaczęło być jasne w połowie marca, że z powodu koronawirusa będziemy mieli wszyscy kłopoty, zacząłem wracać myślami do wszystkich moich doświadczeń... W mieszkaniu bez telewizji i nikogo innego, wypełnionym zapachem kadzidełek napisałem tekst piosenki. Następnego dnia miałem telefoniczną rozmowę z Lipą (wokalistą zespołu), że robi się problem z graniem koncertów, a zaraz potem stało się jasne, że spotkanie się wszystkich członków zespołu zamieszkałych w różnych miastach na zwykłą próbę też stało się z tego powodu problematyczne.

Nie lubię siedzieć bezczynnie więc po prostu usiadłem z gitarą akustyczną, by grając pozbyć się narastającej frustracji. Połączyłem tekst w jedną całość z muzą i powstała ta piosenka. Zadzwoniłem potem do Lipy, że mam gotowy prosty pomysł i zdecydowaliśmy, że chcemy to jak najszybciej nagrać. Utwór powstał z potrzeby chwili, zamyka w klepsydrze to co się teraz dzieje i zawiera nasze zdanie na ten temat. Mamy nadzieję, że podzielicie się tą piosenką z innymi, że czujecie podobnie i że wam się ona spodoba... Drodzy słuchacze, fani bądźcie z nami w tym trudnym czasie tak jak my jesteśmy z wami".

Premiera singla nastąpi 3 maja 2020 wieczorem. "Pusto" ukaże się w na platformie Youtube i FB, a potem będzie dostępny do pobrania. Informacje na ten temat będzie można znaleźć krótko po premierze na Facebooku zespołu.

Wydarzenie na Facebooku

http://www.soldmysoul.pl
http://www.facebook.com/soldmysoulmusic