"Throw My Bones" - nowy utwór Deep Purple!

Newsy
"Throw My Bones" - nowy utwór Deep Purple!

Deep Purple udostępnili do odsłuchu nowy utwór „Throw My Bones”, który zapowiada album „Whoosh!”. Singlowi towarzyszy teledysk, "który przesuwa granice czasu i miejsca".

Jak informuje zespół singiel wzywa do działania i jest zaproszeniem do wzięcia kroku w tył i spojrzenia z szerszej perspektywy na naszą planetę i obecną sytuację na Ziemi:

 

„Whoosh!”, 21 w dorobku studyjny album formacji ukaże się 12 czerwca nakładem wytwórni earMUSIC i będzie następcą albumów „inFinite” (2017) i „Now What?!” (2013), które odniosły duży sukces.

Deep Purple po raz trzeci połączyli siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, który zaprosił zespół do Nashville, aby napisać i nagrać nowe utwory. Efektem ma być najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli. Muzycy na nowej płycie „rozciągnęli się we wszystkich kierunkach” bez żadnych ograniczeń, które mogły pozbawić ich kreatywności. „Deep Purple przywraca Deep z powrotem do Purple” - to żartobliwe motto, które pojawiło się w studio po stworzeniu pierwszych piosenek, dało jasno do zrozumienia, że brytyjska formacja i Ezrin są na dobrej drodze do stworzenia płyty skierowanej do wszystkich pokoleń, a jednocześnie wyrażającej niezadowolenie z obecnej sytuacji na świecie.

„Whoosh!” będzie dostępny jako limitowany CD + DVD Mediabook (płyta DVD będzie zawierać zapis koncertu z Hellfest 2017), 2LP + DVD, limitowany box oraz w formie cyfrowej.

Lista utworów:

Throw My Bones
Drop The Weapon
We’re All The Same In The Dark
Nothing At All
No Need To Shout
Step By Step
What the What
The Long Way Round
The Power of the Moon
Remission Possible
Man Alive
And The Address
Dancing In My Sleep

Po wydaniu płyty Deep Purple pojadą w trasę koncertową, która obejmie również Polskę - zespół wystąpi 14 października w łódzkiej Atlas Arenie.