Wyjątkowy album Krzysztofa Cugowskiego

Newsy
Wyjątkowy album Krzysztofa Cugowskiego

Już 3 kwietnia ukaże się wyjątkowy album Krzysztofa Cugowskiego „50/70 Moje najważniejsze”, podsumowujący dotychczasową twórczość wokalisty.

70 lat, z czego aż pół wieku na scenie. Charyzma, niepowtarzalny, znany wszystkim głos i nieodłączne ciemne okulary. Krzysztof Cugowski – prawdziwy gigant polskiej sceny muzycznej, jeden z tych, którzy stworzyli rocka nad Wisłą, współtwórca Budki Suflera – obchodzi swój podwójny jubileusz. Z tej okazji prezentuje dwupłytowy album „50/70. Moje najważniejsze” – muzyczne credo, zbiór ulubionych piosenek śpiewanych przez pięć dekad muzycznej kariery.

Jak sam wspomina: "Z przeżytych 70 lat, 50 spędziłem bliżej lub dalej sceny. Nagrałem kilkadziesiąt płyt lepszych i gorszych. Grałem z niezliczoną rzeszą muzyków lepszych i gorszych. Ale... nie żałuję niczego (…). Jestem spełnionym człowiekiem i artystą...".

Pierwsza płyta zawiera 14 utworów w nowych aranżacjach – te, które Krzysztof Cugowski ukochał szczególnie, które najmocniej zapadły mu w serce. To piękne piosenki, które zaśpiewane ponownie po latach nabrały nowych znaczeń i barw. Drugi krążek to zapis koncertu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który odbył się w 2018 roku w Radiu Lublin. Zespół wystąpił w składzie: Jacek Królik (gitara), Robert Kubiszyn (bas), Tomasz Kałwak (klawisze) i Cezary Konrad (perkusja).

Album ukaże się 3 kwietnia nakładem Mystic.

Lista utworów:

„50/70. Moje najważniejsze”

1. Blues George’a Maxwell’a
2. Twoja łza
3. Głodny
4. Demony Wojny
5. Nowa wieża Babel
6. Woskowe dusze
7. Zostać w tobie
8. Przebudzenie
9. Wielki kpiarz
10. I tylko gwiazda - blask jej znikomy
11. Wino, śpiew i łzy
12. Fraszka dla Staszka
13. Zamiast kołysanki
14. Lubię ten stary obraz

„50/70. The best of - live”

1. Intro
2. Sen o dolinie
3. Geniusz blues
4. Noc nad Norwidem
5. Twoje radio
6. Cisza jak ta
7. Ratujmy co się da
8. Kluski postraszone oranżadą
9. Pieśń niepokorna
10. Młode lwy
11. Memu miastu na do widzenia
12. Jest taki samotny dom
13. Cień wielkiej góry
14. Krzysztof Cugowski dziękuje