Al Di Meola - nowy album, Across The Universe, w marcu

Newsy
Al Di Meola - nowy album, Across The Universe, w marcu

Już w połowie marca ukaże się najnowszy album Ala Di Meola, zatytułowany "Across The Universe", na którym gitarzysta ponownie składa hołd grupie The Beatles.

Al Di Meola wraca do interpretacji twórczości czwórki z Liverpoolu wraz z kontynuacją albumu "All Your Life: A Tribute to the Beatles" z 2013 roku. "Across The Universe" ukaże się 13 marca 2020 nakładem earMusic i będzie zawierać 14 utworów The Beatles przearanżowanych przez gitarzystę. Na płycie usłyszymy więc m.in. takie klasyki, jak "Strawberry Fields Forever", "Yesterday", "Hey Jude" czy "Here Comes The Sun". Co więcej, okładka "Across The Universe" nawiązuje do okładki solowego albumu Johna Lennona z 1975 roku, "Rock 'n' Roll" (zresztą również składającego się z coverów).

"Gdyby Beatlesi nie istnieli, to kto wie, może byłbym teraz strażakiem lub kimś innym" - mówił w jednym z wywiadów Al Di Meola - "Zmienili nie tylko mnie, zmienili cały świat. To co zrobili dla nowoczesnej muzyki pop w latach '60 zmieniło wszystko". "To dzięki nim sięgnąłem po gitarę, a ich twórczość była głównym impulsem, który sprawił, że zainteresowałem się muzyką. Właśnie dlatego ich wpływ na mnie jest niezwykle silny."

Pierwszym singlem zapowiadającym krążek jest "Strawberry Fields Forever", do którego powstał teledysk.

 

"Across The Universe" ukaże się w formacie CD digipack, 2 LP oraz w wersji elektronicznej.

Lista utworów:

Here Comes The Sun
Golden Slumbers Medley
Dear Prudence
Norwegian Wood
Mother Nature’s Son
Strawberry Fields Forever
Yesterday
Your Mother Should Know
Hey Jude
I'll Follow The Sun
Julia
Till There Was You
Here, There And Everywhere
Octopus's Garden