Nowy singiel Clannad - "A Celtic Dream"

Newsy
Nowy singiel Clannad - "A Celtic Dream"

Można już zobaczyć teledysk do utworu "A Celtic Dream", zapowiadającego nadchodzącą antologię formacji Clannad "In A Lifetime".

"A Celtic Dream" skomponowany został w trudnym do podrobienia stylu Clannad. Tekst odnosi się do mitów i legend z odległej przeszłości, a refren mówi o wczesnych latach istnienia zespołu, w okresie tworzenia w Donegal. Jest to jeden z dwóch nowych utworów, nagranych przez legendarnego producenta Trevora Horna, specjalnie na antologię "In A Lifetime", która ukaże się już 13 marca.

Do utworu powstał teledysk:

 

Tytuł innej nowej piosenki, "Who Knows (Where The Time Goes)" to hołd dla słynnego utworu Sandy Denny o tym samym tytule. Opowiada o 'czasie ojca' i codziennym zmaganiu się z życiem. Uniwersalny przekaz jest idealny na zakończenie długiej kariery zespołu.

Antologia "In A Lifetime" zawiera utwory z 50 letniej kariery Clannad - ze wszystkich 16 albumów studyjnych grupy. Składa się na nią 38 kompozycji i będzie dostępna w formatach: podwójny CD, podwójny CD wersja deluxe, podwójny winyl, podwójny winyl wersja deluxe i deluxe box set, będący rozszerzoną wersją wydań deluxe, zawierający ponad 100 utworów. Utwory zostały wybrane w porozumieniu z członkami zespołu. Na wydawnictwie znajdą się dwa nowe utwory: "A Celtic Dream" i "Who Knows (Where The Time Goes)", których producentem jest Trevor Horn.

Wszystkie wydania są skierowane przede wszystkim do ogromnej rzeszy fanów zespołu na całym świecie, ale są także idealnym sposobem na zapoznanie się z muzyką grupy przez osoby, które nie znają jej dotychczasowej twórczości. 

 

Lista utworów wersji podstawowej 2CD digi-pack i 2CD Deluxe media book

CD1

Thíos Cois Na Trá Domh 
An Mhaighdean Mhara 
Eleanor Plunkett
Coinleach Ghlas An Fhómhair
Dúlamán
Two Sisters
Máire Bruineall
Down by the Sally 
Ar a Ghabháil 'n a 'Chuain Damh
Crann Úll
Mheall Sí Lena Glórthaí Mé
Mhórag ’sna Horo Gheallaidh
Theme from Harry's Game
Newgrange
Robin (The Hooded Man)
Strange Land
Closer to Your Heart 
In a Lifetime
Almost Seems (Too Late to Turn)
White Fool
Something to Believe In

CD2

Atlantic Realm
Voyager
A Dream In The Night
Hourglass
Rí Na Cruinne
The Poison Glen
Both Sides Now (with Paul Young)
Na Laethe Bhí 
I Will Find You (Theme from The Last of the Mohicans)
Croí Cróga 
A Bridge (That Carries Us Over) 
A Mhuirnín Ó
The Bridge of Tears
Vellum
Brave Enough

Premierze antologii będzie towarzyszyć pożegnalna trasa koncertowa. W jej ramach Clannad wystąpi również w Polsce na trzech koncertach - w Warszawie (27 kwietnia i 12 maja) i Krakowie (28 kwietnia).