Spectrum - posłuchaj nowego albumu Nili Brosh

Newsy
Spectrum - posłuchaj nowego albumu Nili Brosh

Nili Brosh prezentuje trzeci solowy album, zatytułowany "Spectrum".

"Spectrum" ukazał się 20 grudnia i dostępny jest na platformach streamingowych oraz - w wersji fizycznej - na stronie https://www.hellomerch.com. Można także przesłuchać go w całości na YouTube.

Na płycie znalazło się 10 kompozycji utrzymanych w wielu stylistykach. "Tytuł odzwierciedla koncept płyty, na której eksploruję paletę wielu gatunków przechodzących od jednego do drugiego - mówiła Nili Brosh w wywiadzie dla Guitar World. "Zaczynam w jednym miejscu, a kończę zupełnie gdzie indziej. Zawsze zajmowałam się innymi dźwiękami, ale kiedy zaczęłam pracę nad tym albumem zdałam sobie sprawę, że moje pomysły nie są utrzymane w tym samym tonie, gatunku, czy instrumentacji. Okazało się, że dysponuję zbiorem utworów, które nie koniecznie sprawdzą się na jednym albumie i nie wiedziałam jak to rozwiązać. Kiedy poświęciłam im jeszcze więcej czasu, uświadomiłam sobie, że nie ma znaczenia, jak bardzo jeden gatunek odchodzi od drugiego, zawsze będzie między nimi istnieć jakieś połączenie, muzyczny wspólny element".

 

Nili Brosh ma już na koncie dwa wydane wcześniej albumu solowe "Through The Looking Glass" (2010) i "A Matter of Perception" (2014). Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Andy Timmons, Guthrie Govan, Tony MacAlpine, Stuart Hamm, The Iron Maidens czy Ethan Brosh Band. Przez ponad dwa lata była główną gitarzystką w przedstawieniu Cirque du Soleil "Michael Jackson: One". Związana jest m.in. z markami Ibanez Guitars, EMG Pickups, HeadRush.

https://www.facebook.com/NiliBroshMusic/