The Neal Morse Band zapowiada album koncertowy

Newsy
The Neal Morse Band zapowiada album koncertowy

Formacja The Neal Morse Band zapowiedziała na marzec premierę najnowszego albumu koncertowego, który będzie nosić tytuł "The Great Adventour - Live in Brno 2019".

"The Great Adventour - Live in Brno 2019" ukaże się 6 marca 2020 roku. The Neal Morse Band, w składzie Neal Morse (wokal, klawisze, gitary), Mike Portnoy (perkusja, wokal), Randy George (bas), Bill Hubauer (klawisze, wokal) i Eric Gillette (gitary, wokal) powrócił pod skrzydła wytwórni InsideOut Music i właśnie jej nakładem światło dzienne ujrzy najnowsza koncertówka.

"Wraz z zespołem cieszymy się z powrotu do naszych przyjaciół z InsideOut - mówi Neal Morse - To wspaniali ludzie i jestem pewny, że nasza współpraca będzie równie owocna jak wcześniej". "Neala i InsideOut Music łączy długa historia, i jesteśmy gotowi na jej kontynuowanie wraz z jednym z najważniejszych prog rockowych zespołów naszej generacji" - dodaje prezes wytwórni, Thomas Waber.

W styczniu 2019 roku The Neal Morse Band wydał nowy album studyjny "The Great Adventure", który wkrótce potem był promowany na koncertach. Zapis jednego z nich - zarejestrowany w czeskim Brnie - znajdzie się na nowej koncertówce. Podczas występu zespół odegrał materiał z "The Great Adventure" w całości i zakończył wieczór kompozycją "The Great Medley", na którą złożyły się fragmenty utworów pochodzących z solowej twórczości Morse'a, a także z każdego z albumów The Neal Morse Band. "To był nasz pierwszy koncert w Czechach, a miejsce, gdzie graliśmy cechowało się innym klimatem i wyglądem. Także publiczność była bardzo energiczna - spodobała im się nasza muzyka!" - mówi Randy George.

"The Great Adventour - Live in Brno 2019" ukaże się jako 2CD + 2Blu-ray digipak i będzie zawierać również dwa dokumenty opowiadające o amerykańskiej i europejskiej trasie formacji, a także oficjalne teledyski do singli pochodzących z "The Great Adventure".

Lista utworów:

01. Intro
02. Overture
03. The Dream Isn't Over
04. Welcome To The World
05. A Momentary Change
06. Dark Melody
07. I Got To Run
08. To The River
09. The Great Adventure
10. Venture In Black
11. Hey Ho Let's Go
12. Beyond The Borders
13. Overture 2
14. Long Ago
15. Child Of Wonder
16. The Dream Continues
17. Fighting With Destiny
18. Vanity Fair
19. Welcome To The World 2
20. The Element Of Fear
21. The Great Despair
22. Freedom Calling
23. A Love That Never Dies
24. The Great Medley [Encore]