Nowa koncertówka Ronniego Wooda "Mad Lad"

Newsy
Nowa koncertówka Ronniego Wooda "Mad Lad"

Gitarzysta The Rolling Stones, Ronnie Wood wydał właśnie nowy album koncertowy, który można już znaleźć na półkach sklepowych.

Album zatytułowany jest „Mad Lad. A Live Tribute to Chuck Berry” i jak wskazuje już sam tytuł jest hołdem Ronniego dla jego mistrza, Chucka Berry’ego - ojca chrzestnego rock'n'rolla, który wywarł ogromny wpływ na wszystkich muzyków macierzystej grupy gitarzysty. Materiał został zarejestrowany na żywo przez zespół pod szyldem Ronnie Wood with His Wild Five w Wimborne’s Tivoli Theater. Usłyszymy na nim gościnne występy wokalistki Imeldy May oraz pianisty Bena Watersa. Wśród utworów znalazły się m.in "Tribute to Chuck Berry" skomponowany przez Wooda, a także "Worried Life Blues" napisany przez Maceo Merriweathera. Ronnie namalował również okładkę albumu.

Wydawnictwo promuje klip do utworu tytułowego:

 

Album „Mad Lad. A Live Tribute to Chuck Berry” jest dostępny jako CD, LP, Deluxe Box (CD, LP, grafika z okładką w rozmiarze 12x12"), Super Deluxe Box (CD, LP, grafika z okładką w rozmiarze 12x12", podpisana i ponumerowana setlista, T-shirt) oraz w wersji cyfrowej.

Lista utworów:

Tribute to Chuck Berry
Talking About You
Mad Lad
Wee Wee Hours Feat Imelda May
Almost Grown Feat Imelda May
Back In The USA
Blue Feeling
Worried Life Blues
Little Queenie
Rock ‘N’ Roll Music Feat Imelda May
Johnny B Goode

„Mad Lad. A Live Tribute to Chuck Berry” jest pierwszą częścią z zaplanowanej przez Ronnie Wooda trylogii mającej na celu uhonorować muzycznych idoli gitarzysty. Następne dwie części mają ukazać w kolejnych latach.