Ada Kaczanowska dołącza do Scream Maker

Newsy
Ada Kaczanowska dołącza do Scream Maker

3,6 mln - tyle wyświetleń nabił Youtubowy licznik pod utworem grupy Pantera “Revolution Is My Name” w wykonaniu Ady Kaczanowskiej. Młoda, utalentowana gitarzystka dołącza do składu warszawskich heavymetalowców ze Scream Maker.

Scream Maker działa już od niemal dekady, wydał trzy płyty, zagrał ponad 350 koncertów, w tym przed Judas Priest i Motorhead oraz regularne trasy w Chinach, a obecnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem. "Jesteśmy już blisko końca nagrań. Będzie cios. Coś znacznie mocniejszego niż dotąd" - mówi Michał Wrona, pierwszy gitarzysta kapeli i kompozytor. Od 2016 r. na stanowisku drugiego gitarzysty trwała nieustanna rotacja, chłopaki postanowili ustabilizować sytuację. "Nie chcieliśmy, żeby Michał był w tym heavymetalowym graniu taki samotny, więc znaleźliśmy mu sympatyczne towarzystwo. Ada to ambitna gitarzystka, energetyczna, entuzjastycznie nastawiona. Kogoś takiego nam było trzeba" - mówi wokalista Sebastian Stodolak.

Gitarzystki w heavy metalu to wciąż rzadkość. "Dlaczego heavy metal? To wszystko przez... Michaela Jacksona - uśmiecha się Ada - W czasach gimnazjalnych słuchałam dużo jego muzyki, a tam pojawiali się tacy gitarzyści, jak Eddie Van Halen, czy Slash. Zaczęłam słuchać ich zespołów. Od Van Halen i Guns’N’Roses przeskoczyłam do Metalliki, Judas Priest, Iron Maiden i Pantery. Odwrotu już nie było".

Nowa płyta Scream Maker nosi tytuł “Bloodking” i ukaże się w przyszłym roku, a zapowiadają ją single When Our Fight is Over i Hitting The Wall.

 

 

Zdjęcia: Mateusz Zelnik