Simple Noise w Rock Cafe

Newsy
Simple Noise w Rock Cafe

11-go czerwca, w gdańskim Muzeum Polskiego Rocka zagra nowość na trójmiejskiej scenie rockowej, band, co się Simple Noise zowie. Będzie to trzeci występ tej formacji, jednak po dwóch ostatnich domyślać się można, że ze sceny zionął będzie ogień, grzmiały pioruny a muzyczna energia rozsadzi niejednemu łepetynę.

Najbardziej rock’n’rollowa z powstałych ostatnio kapel pomimo niewielkiego doświadczenia w tym składzie to sceniczny żywioł. Poszczególni muzycy mają za sobą niemały dorobek sceniczny, słychać to, widać i przede wszystkim czuć. Wibrujące trzewia, wszechogarniające potężne rockowe brzmienie, przenikliwe spojrzenie wokalisty, latające we wszystkie strony drzazgi pałek miotającego nimi "zwierzaka", płaczące, proszące o chwile wytchnienia gryfy gitar - takich doświadczeń słuchacz może się spodziewać po koncercie rockowym. W przypadku Simple Noise wszystko jest jednak bardziej ekscytujące, budzące pewien niepokój… Niepokój związany z wrażeniem powracającej epoki, za którą niejeden z rozrzewnieniem tęskni.

Muzyka Simple Noise to klasyczny rock lat 80tych, czuć jednak powiew świeżości. Nie jest to, bowiem, kolejna kapela grająca swoje kawałki, a mimo wszystko covery. Kompozycje są niebanalne, można wręcz powiedzieć, że w pewien sposób progresywne. Progres ten nie polega, jednak, na łamanych rytmach wirtuozerskich solówkach. To postęp wobec rockowego grania sprzed 20 lat. Dynamika i melodyka ich utworów jest czasem mocno zaskakująca. Na to wszystko doskonały, rock’n’rollowy, wiercący w uszach wokal…

Dla tych, którzy mieli niewątpliwą przyjemność Simple Noise zobaczyć i posłuchać na żywo, rekomendacji nie potrzeba.

11 czerwca (piątek)
Gdańsk, Rock Café
Godz. 19:30
Wstęp wolny