Liv Kristine o swoim dzieciństwie

Newsy
Liv Kristine o swoim dzieciństwie

Norweska wokalistka, znana przede wszystkim z formacji Leaves’ Eyes i Theatre Of Tragedy, jest gotowa aby wydać swój najnowszy solowy album.

Krążek będzie nosił nazwę "Skintight" i ukaże się pod koniec sierpnia nakładem Napalm Records.

Tracklista albumu przedstawia się następująco:

01. Skintight

02. Twofold

03. Train to Somewhere

04. Love in Grey

05. Emotional Catastrophes

06. Life Line

07. Boy at the Window

08. Wonders

09. Versified Harmonies

10. The Rarest Flower

11. One Of Them (limited-edition digipack bonus track)

Kristine tak opowiada o swoim najnowszym wydawnictwie: "Moim głównym celem było wydanie albumu, który trafi prosto pod skórę człowieka i do jego serca. Moją filozofią, którą kieruję się w życiu muzycznym jest bycie autentyczną, pomimo, że ja także nie jestem bez wad. Nie jest wtedy konieczne by kreować i ustawiać odpowiedni tembr głosu jeśli to wszystko płynie prosto z serca, z głębi. Dlatego właśnie album będzie się nazywał "Skintight". Większość kawałków została nagrana na pierwszym podejściem. Co więcej, staraliśmy się zachować wszystkie naturalne procesy, które miały miejsce podczas nagrywania, takie jak oddech, ułożenie ust, emocjonalna ekspresja. To wszystko sprawia, że krążek jest autentyczny, prawdziwy i bezpośredni. Całe muzyczne tło stanowi tylko kilka instrumentów, ale za to bardzo oryginalnych".

Wokalistka, na pytanie, o treści zawarte na krążku odpowiada następująco: "Album jest bardzo ludzki, taki przyziemny. Jest absolutnie rzeczywisty i można mieć wrażenie, że gdy się go słucha to tak jakbym siedziała naprzeciwko ciebie i śpiewała tobie. Teksty opowiadają o moim dzieciństwie i o moich obserwacjach szybkiego, zimnego i szarego społeczeństwa mas. Zadedykowałam ten album wszystkim dzieciom na świecie, które są przyszłością. Dzieci zawsze okazują prawdziwą i bezinteresowną miłość, miłość do otaczającej natury i do drugiego człowieka. Jest to krążek, który otworzy wasze serca".

Ostatnim solowym wydawnictwem Liv Kristine jest płyta "Enter My Religion" z 2006 roku.

(KK)