Apocalyptica zapowiada nowy album

Newsy
Apocalyptica zapowiada nowy album

Apocalyptica powraca z nową, dziewiątą w dorobku, płytą.

Ten łamiący wszelkie muzyczne granice kwartet nagrał pierwszy od siedemnastu lat album instrumentalny, który jest zatytułowany „Cell-0". Krążek będzie miał premierę 10 stycznia, a na razie zespół zaprezentował kompozycję „Ashes Of The Modern World", do której powstał także klip.

 

Cztery lata, jakie minęły od wydania ostatniej płyty tego multiplatynowego zespołu, pozwoliły muzykom znaleźć nowe spojrzenie i wpłynęły na sposób, w jaki podeszli do tworzenia nowej muzyki. Finowie na "Cell-0" odkryli nowe smaki i kolory swoich instrumentów, nie koncentrowali się na pisaniu singli, tylko stworzyli prawdziwe dzieło sztuki wypełnione frapującymi detalami.

Eicca Toppinen opowiada: „Nowe utwory mają tyle warstw i są tak złożone, że czasem ciężko dokładnie stwierdzić o czym są. Ale myślę że na tym polega piękno muzyki instrumentalnej, że słuchacz może doświadczać tych samych utworów na różne sposoby. To też jeden z powodów, dlaczego nie chcemy opowiadać o czym są nowe numery, zanim ludzie ich nie posłuchają".

Za produkcję „Cell-0" odpowiada sam zespół, miksem zajął się Andrew Scheps (Red Hot Chili Peppers, Metallica, Lana Del Rey, Black Sabbath) a całość została nagrana w Sonic Pump Studios w Helsinkach. Płyta będzie dostępna jako CD Mediabook, 2 LP, pkaiety Deluxe oraz w formie elektronicznej.

Apocalyptica razem z Sabaton zagra koncert na warszawskim Torwarze 24 stycznia 2020 roku.

24 stycznia 2020
Warszawa / Torwar

Bilety:
159-199 zł – przedsprzedaż,
179-219 zł – w dniu koncertu

Bilety na koncert dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

Organizator: Knock Out Productions