Opeth prezentuje nowy utwór - Dignity

Newsy
Opeth prezentuje nowy utwór - Dignity

Opeth zaprezentował drugi utwór z nadchodzącego nowego albumu, zatytułowany "Svekets Prins / Dignity".

Najnowszy album Opeth będzie nosić tytuł "In Cauda Venenum" i ukaże się 27 września nakładem Moderbolaget Records / Nuclear Blast Entertainment. Materiał został nagrany w Park Studios w Sztokholmie, a za okładkę płyty odpowiada Travis Smith. Płyta będzie zawierać utwory zarówno w angielskiej jak i szwedzkiej wersji językowej. 

Do odsłuchu trafiła właśnie druga kompozycja z albumu - "Svekets Prins / Dignity". Do utworu powstały do niej dwie wizualizacje, które można już zobaczyć:

 

 

O albumie opowiada Mikael Åkerfeldt: "Biorąc pod uwagę naszą pracę nad "In Cauda Venenum", ciężar nie jest dla nas równoznaczny z nisko nastrojonymi gitarami i wrzeszczącym wokalem. Dzisiaj nie są to elementy niezbędne, aby nazwać muzykę 'ciężką'. Mogę posłuchać Korna i powiedzieć 'Ok, to jest ciężkie'. To jednak dla mnie nic nie znaczy. Natykam się na to w magazynach i w sieci. Czytam o zespołach, które wydały 'najcięższe albumy wszech czasów', ale nie robi to na mnie większego wrażenia. Ok, to jest spoko, ale co za tym stoi? Co to oznacza?

Bycie najcięższym jest zadaniem niemożliwym do spełnienia. To wszystko już zostało zrobione. Z biegiem czasu zmęczyłem się już tą kwestią. Oczywiście, kiedy byłem młodszy, było to dla mnie niezwykle istotne. W młodości zawsze goniłem za ciężarem, próbując osiągnąć jego kolejny poziom. Najpierw był death metal, a później takie zespoły jak Meshuggah, ale dziś ciężar w większym stopniu opiera się na emocjach, mocnej progresji akordów, muzyce za którą stoją uczucia. Ciężar nie jest już dziś równoznaczny z Meshuggah, choć w rzeczy samej to kurewsko ciężka kapela. Nie mam jednak zamiaru brać w tym udziału".

 

  

Lista utworów "In Cauda Venenum":

1. Livet’s Trädgård / Garden Of Earthly Delights (Intro)
2. Svekets Prins / Dignity
3. Hjärtat Vet Vad Handen Gör / Heart In Hand
4. De Närmast Sörjande / Next Of Kin
5. Minnets Yta / Lovelorn Crime
6. Charlatan
7. Ingen Sanning Är Allas / Universal Truth
8. Banemannen / The Garroter
9. Kontinuerlig Drift / Continuum
10. Allting Tar Slut / All Things Will Pass 

 Foto: Anne C. Swallow